UA / RU
Підтримати ZN.ua

Врегулювання в Донбасі може стати першим питанням всеукраїнського референдуму – Зеленський

Пропозиція свідчить про брак у влади ідей щодо військового та дипломатичного шляхів припинення війни на сході України.

Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів під час пресконференції 20 травня, наголосив на важливості реалізації народовладдя через проведення всеукраїнського та місцевого референдумів.

За словами Зеленського, перший всеукраїнський референдум може бути присвячений врегулюванню ситуації на сході України, якщо «не спрацює жоден з інших варіантів»

«Я вважаю, що найголовніше питання, яке в нас сьогодні є, – це ситуація в Донбасі. У нас декілька планів (мирного врегулювання на сході України – ред.) «A», «B», «C», ми про це говорили – про припинення війни і повернення наших тимчасово окупованих територій і людей», - наголосив гарант.

Зеленський пообіцяв представити на розсуд суспільства «саме референдум з такою тематикою». «Це може бути один з планів, якщо не спрацює інший», - підсумував він.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання:

Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

Не можуть виноситися на референдум питання податків, бюджету, амністії, а також ті, що перебувають у віданні органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Читайте також: ЦВК зареєструвала п'ять ініціативних груп з всеукраїнського референдуму

Нагадаємо, 8 квітня Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом проєкт закону «Про всеукраїнський референдум». Законопроєкт містить серйозні ризики і може бути використаний для дестабілізації і підриву державних інститутів, що загрожує катастрофічним наслідками. Докладніше про зміст законопроєкту і закладені в нього ризики читайте в статті Сергія Рахманіна «Ядерна кнопка в руках кнопкодава».

Під час передвиборної кампанії Володимир Зеленський, обіцяв витратити на переговори щодо мирного врегулювання в Донбасі максимум рік, після чого змінити формат і стратегію, аби досягнути результату. Після першої його зустрічі в нормандському форматі з президентом РФ минув рік, після першої телефонної розмови з Путіним – майже півтора. Значущих результатів як не було, так і немає. То чи не час міняти формат і стратегію? Розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож з Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік» в ZN.UA.