UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волкер розповів, яким має бути антикорупційне законодавство в Україні

Україна рухається у правильному напрямку, переконаний спецпредставник Держдепартаменту США. І закликає йти далі.

Антикорупційне законодавство в Україні має бути максимально жорстким, розповів в інтерв'ю "Європейській правді" спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

"Антикорупційне законодавство повинно бути максимально жорстким. Українці повинні домогтися його прийняття – на корить власній країні", - підкреслив він.

За словами Волкера, трактування історії зі створенням в країні антикорупційного суду як суперечки між Заходом і президентом України Петром Порошенко, є помилковим.

"Самій Україні потрібно таке законодавство, а не нам! Це потрібно вам, щоб перетворити Україну на успішну, квітучу країну!" - зазначив спецпредставник Держдепартаменту США.

Він упевнений у тому, що Україна рухається у цьому питанні у правильному напрямку і не повинна зупинятися.

"Шлях правильний, просто треба йти далі", - вважає Курт Волкер.

При цьому він також переконаний у тому, що відповідний законопроект, який знаходиться у парламенті, буде змінено, посилено та, врешті-решт, прийнято.

Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суд, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, наголосивши на тому, що депутати зможуть вдосконалити його в межах парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, своєю чергою, спрогнозував, що законопроект потрапить до порядку денного парламенту в лютому, і до травня він буде прийнятий в цілому.

На думку голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про перспективи співпраці України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче спекатися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".