UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волкер РФ вказав на необхідність звільнити моряків і повернути Україні захоплені кораблі

Росія повинна припинити блокувати судноплавство в Керченській протоці.

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер у черговий раз заявив, що Росія має звільнити полонених українських моряків, повернути Україні захоплені кораблі, а також розблокувати судноплавство в Керченській протоці.

"Агресія Росії неприйнятна. Росія повинна звільнити українських членів екіпажу, повернути українські судна, а також не перешкоджати морського транзиту і з українських портів", - йдеться в повідомленні посольства США в Києві, поширеному за підсумками зустрічі Волкера і посла Марі Йованович із міністром оборони України Степан Полторак у вівторок, 18 грудня.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".