UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада звільнила всіх розвідників, задіяних у спецоперації щодо вагнерівців

Екс-голова ГУР розповів обставини свого звільнення.

Екс-голова ГУР Василь Бурба розповів про те, що всіх розвідників, які брали участь у спецоперації із затримання ПВК Вагнера, звільнили з лав Збройних сил, а також забрали у них документи прикриття.

"Їх усіх звільнили. Не просто звільнили з посад, а звільнили з лав збройних сил. У них вилучили документи прикриття. Це небезпека. Вони під прямим прицілом російських спецслужб, які зухвало діють", – заявив Бурба в ефірі програми "Свобода слова".

За словами Бурби, колишні розвідники виявилися не захищеними від можливих дій з боку спецслужб Російської Федерації. "Якщо ТСК говорить для всіх на телебаченні їх прізвища, тих розвідників, а розвідники сідають у свої власні автомобілі без документів прикриття – ми шкодимо самі собі. Ми боремося самі проти себе. Ми знищуємо себе самі", – додав він.

Бурба також розповів, що рішення про його звільнення ухвалив особисто Зеленський. При цьому його звільнили напередодні того, як він мав надати президентові аналіз провалу операції.

"Позиція президента мене дивує. За два дні до звільнення, коли я вперше потрапив до президента після провалу операції, я підготував план заходів для перевірки провалу операції. Все дуже чітко: є перемога – ми аналізуємо, є провал – ми двічі аналізуємо, що сталося ”, – повідомив він.

За словами Бурби, президент погодив написання рапорту з усіма прізвищами тих, хто був залучений до складної операції.

"Ми розуміли, що з Білорусі зараз прибудуть співробітники ФСБ, які все розслідуватимуть. І президент погодив план з перевірки осіб, яким було відомо про операцію. Він мені погодив, що протягом одного-двох днів я дам рапорт, де вкажу всі прізвища, починаючи від ГУР, СБУ тощо. А також прізвища тих, хто був у кабінеті – це нормальні явища, нормальний протокол розслідування", - уточнив Бурба.

Читайте також: «Злили» операцію із захоплення «вагнерівців» у владних кабінетах — колишній голова ГУР МО Бурба

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про "вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснафті", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значних бойовиків ПВК "Вагнер", які причетні до військових злочинів в Україні..

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" та отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.

18 листопада журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які їй нібито підкинули на флешці біля офісу. Матеріали стосуються організації спецоперації із захоплення "вагнерівців" та належать до внутрішнього документообігу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

В Офісі президента засудили публікацію журналістки та заявили про "невиправну шкоду для України". У відповідь Соколова зазначила, що її інформація підтверджує лише розслідування Bellingcat, а також цінна як суспільству, так і майбутньому слідству.