Заяви представників влади про те, що у «Суспільного мовлення» низькі рейтинги, не відповідають дійсності, оскільки засновані лише на показниках телеканалу «UA:Перший», який є лише частиною великої корпорації, пояснює голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа у своїй статті для «Дзеркала тижня» під назвою «Чи розуміє влада, навіщо Україні суспільне мовлення?»
До структури «Суспільного мовлення» входять два загальнонаціональних канали («UA:Перший» та «UA:Культура»), три канали радіо «UA:Українське радіо» (УР-1, «Промінь» і «Культура»), 23 регіональні філії в областях та «UA:Крим», діджитал-платформа (онлайн-медіа, соцмережі, мобільний додаток), оркестр, ансамблі, хор і Будинок звукозапису.
«На мою думку, неадекватно оцінювати ефективність роботи «Суспільного» лише за рейтингом «UA:Перший». Бо його загальна аудиторія — 13 мільйонів. Це люди, які отримують інформацію з різних платформ «Суспільного». Нагадаю, що телевізійна панель вимірювання рейтингів комерційна. Вона рахує всю аудиторію, але комерційні мовники багато років орієнтуються тільки на аудиторію в населених пунктах з 50+ тисяч мешканців», - пояснює очільниця наглядової ради НСТУ.
Крім того, додає Остапа, «Суспільне» отримує всі передбачені кошти не на початку року, а приблизно рівними частинами щомісячно. І має діяти в рамках одного бюджетного року. Тобто не може згенерувати кошти 2021-го для зйомок фільму у 2022-му. Ці кошти доведеться просто повернути до бюджету. В комерційних мовників таких обмежень немає.
«А щодо слів міністра культури, що «за такі гроші інші канали добиваються набагато більших рейтингів», — ось тільки один приклад обсягів фінансування інших каналів: Ахметов інвестував 560 млн дол. у свою медіагрупу. Це понад 15 млрд грн! (На «Суспільне» у 2021 році держава виділила 2 млрд грн. - Ред.) Звісно, з такими коштами можна добитися більших рейтингів», - пояснила Остапа.