UA / RU
Підтримати ZN.ua

Винищувачі від Німеччини наразі не на часі – Пісторіус "скасував постачання"

Водночас у зверненні до збройової промисловості ФРН німецьке Міноборони закликало  виробляти більше боєприпасів – навіть якщо контракти ще не підписані.

Питання щодо винищувачів Україні наразі не в центрі уваги в Німеччині, заявив міністр оборони цієї країни Борис Пісторіус і наразі "скасував їх постачання Києву", – йдеться в його інтерв'ю в програмі Tagesschau.

Читайте також: У США все ж допускають відправку Україні винищувачів — Financial Times

За словами Пісторууса, Німеччина натомість сконцентрується на збільшенні постачання боєприпасів для майбутнього контрнаступу та наявних систем ППО:

«Якщо небо над Україною буде безпечним протягом наступних трьох-чотирьох місяців, тоді можна буде говорити про всі подальші кроки – використання бронетехніки зокрема тоді матиме сенс".

Читайте також: РФ випустила повітряні кулі з кутовими відбивачами, ситуація під контролем української ППО — Ігнат

Зауважимо, наразі з боку офіційного Берліна не було підтвердження рішення про постачання винищувачів, тому слова про його скасування спричиняє певний дисонанс. 

 Тема винищувачів, безумовно, обговорюватиметься в Брюсселі. Варто додати, що наприкінці січня канцлер Олаф Шольц заявив, що вважає, що обговорення щодо надання Україні винищувачів "не допоможе" у війні проти Росії.

Читайте також: У Брюсселі Зеленський передав союзникам списки потрібної Україні зброї – Spiegel

Нагадаємо, напередодні заяву про те, що Німеччина не розглядає питання передачі Україні винищувачів зробила глава МЗС ФРН Анналена Бербок.

Перші "Леопарди" в Україні – наприкінці березня

За словами Пісторіуса, перші танки "Леопард" з Німеччини повинні прибути в Україну в останній тиждень березня. А наразі розпочалось навчання військових з України в Мюнстері.

Читайте також: У Зеленського чотири ключові запити до лідерів ЄС під час поїздки до Брюсселю — Euractiv

У зверненні до збройової промисловості ФРН німецьке Міноборони закликало  виробляти більше боєприпасів – навіть якщо контракти ще не підписані. Це «питання бажання і доброї волі». Боєприпаси продадуть, ризик, що вони залишаться в країні невеликий.