UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виконання Мінських угод означає руйнування країни — Данілов

На думку секретаря РНБО, Мінськ був підписаний під дулом російського пістолета і підлягає перегляду.

Секретар ради національної безпеки України Олексій Данілов застеріг Захід від примусу країни до виконання Мінських угод, заявивши, що спроба їх реалізації може спровокувати внутрішні заворушення, які принесуть користь Москві. Про це Данілов розповів в інтерв'ю Associated Press.

Олексій Данілов також заявив, що Україна може швидко та різко посилити свої 250-тисячні збройні сили у разі наступу Росії.

“Вони зіткнуться із відповіддю нашого суспільства, наших громадян, наших військових. Ми можемо поставити під рушницю від 2 мільйонів до 2,5 мільйонів людей”, — упевнений секретар РНБО.

Він зазначив, що до 420 000 українців здобули бойовий досвід у боротьбі з проросійськими сепаратистами на сході України та до 1 мільйона в країні з населенням 41 мільйон осіб мають мисливські ліцензії.

Данілов звернув увагу на заяву МВС України у понеділок про запобігання змові з метою організації заворушень у Києві та інших українських містах , заявивши, що президент Росії Владімір Путін сподівається досягти своєї мети щодо знищення України за допомогою внутрішньої дестабілізації навіть без вторгнення.

"На жаль, у нас тут багато агентів впливу Російської Федерації, які стоять за планами дестабілізації нашої країни зсередини", — сказав він, вказуючи на проросійську партію ОПЗЖ, яка має значну присутність в українському парламенті.

Данілов підкреслив, що біля України зосереджено близько 120 000 російських військовослужбовців, і Москва може влаштувати провокацію "у будь-який момент", але зазначив, що повномасштабне вторгнення вимагатиме масштабних приготувань, які можна буде легко виявити.

“Підготовчий період, який помітить увесь світ, може тривати від трьох до семи днів. Ми поки що цього не бачимо. Ми чітко розуміємо, що відбувається, і спокійно готуємося до цього”, — сказав Данілов.

Він висловив жаль з приводу рішення США , Великобританії , Австралії , Німеччини та Канади відкликати деяких своїх дипломатів з української столиці, заявивши, що "цей крок був для нас неприємним", і підкреслив, що "ми не думаємо, що зараз існує загроза".

 

Президент США Джо Байден повідомив президентові України Володимиру Зеленському у телефонній розмові 27 січня, що існує "явна ймовірність" того, що Росія може вторгнутись до України у лютому. Але український лідер наступного дня заявив, що нарощування російських військ може бути частиною спроб Москви чинити "психологічний тиск" та посіяти паніку .

“Ми не можемо допустити паніки у країні, — сказав Данілов. “Нам дуже складно контролювати економічну ситуацію, коли всі ЗМІ твердять, що війна почнеться завтра. Паніка – сестра поразки”.

З початку війни на Донбасі Україна звинувачує Росію у відправленні військ та зброї сепаратистам, остання це, очікувано, заперечує.

“Путін уже видав понад 700 тис. російських паспортів людям, які проживають на контрольованих терористами “Л/ДНР” районах на сході України. У мене питання: чому Захід на це не реагує?" — запитує Данілов.

Данілов стверджує, що Україні необхідно переглянути Мінські угоди 2015 року, які вимагають від України надання широкої автономії утримуваному сепаратистами Донбасу та амністії бойовикам так званих “Л/ДНР”.

“Виконання Мінських угод означає руйнацію країни. Коли вони були підписані під дулом російського пістолета – а німці та французи лише спостерігали за тим, що відбувається, — усім розумним людям вже було ясно, що реалізувати ці документи неможливо”, — заявив Данілов.

Угода, яка була укладена Петром Порошенком, за посередництва Франції та Німеччини після низки військових поразок України, викликала осуд українського суспільства і була сприйнята як зрада національних інтересів. Зеленський та його офіс неодноразово закликали до перегляду Мінська.

Москва категорично відмовляється вносити поправки до Мінських угод та критикує західних союзників України за те, що вони не змогли змусити Україну виконати їх.

Радники Росії, України, Франції та Німеччини зустрілися минулого тижня у середу в Парижі, щоб обговорити шляхи виконання Мінських угод. Зустріч тривала понад вісім годин, однак не принесла видимого прогресу. Сторони домовилися зустрітися за два тижні у Берліні.

Данілов також застеріг Захід від тиску на Україну з метою виконання Мінських угод, заявивши, що це спровокує небезпечну нестабільність.

“Якщо Захід наполягатиме на виконанні Мінських угод у їхньому нинішньому вигляді, це буде дуже небезпечно для нашої країни. Суспільство не схвалить цих угод, що може призвести до дуже складної внутрішньої ситуації, і Росія на це розраховує”, - зазначив він.

Секретар українського РНБО засудив вимоги Росії до НАТО заборонити Україні будь-коли вступати до Альянсу, заявивши, що країна зробила вибір на користь інтеграції до НАТО та Європейського Союзу, що відображено у її Конституції.

“Ніхто не має права диктувати нам, чи повинні ми, чи не повинні вступати в союзи. Це суверенне право нашого народу", — сказав Данілов.

Він також зазначив, що Україні потрібно більше західної зброї, заявивши, що "це наше єдине прохання до наших партнерів — дайте нам більше зброї, щоб захистити себе".

Український чиновник розкритикував Німеччину за відмову надати Україні зброю, заявивши, що Берлін також не спромігся вибачитися перед українцями за нацистські злочини під час Другої світової війни, коли Україна була частиною Радянського Союзу.

"На жаль, Німеччина так і не вибачилася за вбивство мільйонів наших громадян", - сказав він. “Вони вибачаються перед росіянами, начебто ми одна країна. Тоді їм не слід говорити про демократію і варто прямо сказати, що вони підтримують авторитарні режими та співпрацюють із ними”, – резюмував Данілов.

Про те, до чого може привести виконання Україною Мінських угод, читайте у статті Тетяни Силіної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін"