UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові злочини, скоєні Росією, розслідуються в Україні та будуть розглянуті національними судами - генпрокурор

Злочини РФ в Україні хочуть розглядати в українських судах, проте громадяни України мають право звертатися до судів за кордоном.

Генеральний прокурор Андрій Костін наголошує, що практично всі військові злочини, скоєні РФ, розслідуються в Україні та будуть розглянуті національними судами, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Він наголосив, що Україна розслідує військові злочини та притягує до відповідальності, не чекаючи на закінчення війни.

Читайте також: Агресія Росії. В одному з регіонів Європи починається гонка озброєнь

"Розслідування військових злочинів та притягнення до відповідальності в українських судах. Ми розуміємо, що це відповідальність саме нашої держави, і 99% плюс усіх військових злочинів РФ розслідуються в Україні та розглядатимуться в українських судах", - сказав Костін на форумі "Україна. Рік. 2024", який відбувається у неділю.

Читайте також: «Батіг без пряника» не спрацював: Агресія Росії в Україні не підштовхнула Сербію до Заходу – CNN

Загалом, за словами генпрокурора, про підозру у скоєнні військових злочинів повідомлено 512 осіб, звинувачення висунуто 351 людині, 80 уже засуджено.

Раніше ми писали про те, що з початку повномасштабного вторгнення РФ скоїла 567 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснюється Інститутом масової інформації. Серед злочинів - вбивства та викрадення; обстріли та поранення журналістів; пошкодження редакцій медіа внаслідок обстрілів; кіберзлочини; відключення українського мовлення та спроба запустити російську пропаганду; блокування інтернет-доступу та мобільного зв'язку на окупованих територіях України. Ці злочини відбувалися як щодо українських журналістів, так і щодо іноземних колег.

Також ми розповідали про те, що Росія скоїла злочин агресії, і буде правильно, якщо її заморожені кошти підуть на оборону та відновлення України. Важливість підтримки Європи у цій війні неможливо переоцінити, і Великобританія, зокрема, повинна й надалі залишатися провідною силою у забезпеченні кращого та мирного майбутнього. Проте, щоб цей порядок залишився неушкодженим, США мають продовжувати відігравати свою роль у боротьбі за демократію та вийти з тіні ізоляційної доктрини Трампа.