UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війська Росії наблизилися до кордону України на відстань 50 кілометрів

Офіційне пояснення — у рамках заявлених військових навчань із Білоруссю.

Росія пересунула військові підрозділи на відстань 50 кілометрів від кордону з Україною. Бойові групи оснащені ракетами, реактивними системами залпового вогню та штурмовиками. Місцями дислокації ударних груп стали: Єльськ, Речиця та Лунинця. Відповідні супутникові фотографії опублікувала приватна американська компанія Maxar Technologies, повідомляє Reuters.

Знімки компанія зробила перед оголошеними Росією та Білоруссю спільними навчаннями "Союзна рішучість-2022". Маневри мають відбутися 10-20 лютого. Легенда навчань — "тренування для відбиття нападу на південні кордони".

На супутникових знімках видно об'єкти, які Maxar Technologies ідентифікували як 15 штурмовиків Су-25 та ЗРК С-400 на аеродромі Лунінець, а також ракети SS26 "Іскандер" та реактивні системи залпового вогню під Єльськом.

Фотографії вказали, що військові підрозділи, озброєні ракетами, реактивними системами залпового вогню та штурмовиками, розгорнулися в Білорусі у трьох місцях поблизу кордону з Україною: Єльське, Речіце та Лунінце. Усі місця знаходяться приблизно у 50 кілометрах від українського кордону.

Читайте також: Лукашенко: «Білорусь піде на спільні з Москвою військові дії у разі наступу України на Донбас»

Росія почала стягувати війська до кордонів з Україною навесні минулого року. Москва розглядає стотисячну армію біля кордонів суверенної держави як ефективний інструмент шантажу Заходу та тиску на Київ. Союзники розглядають різні сценарії розвитку подій, включно з повномасштабним вторгненням Росії та насадженням в Україні маріонеткового уряду.

Та послабити Україну Путін може не лише відкритою агресією. На тлі брязкання зброєю біля кордонів активізувалися переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі. З Москви знову лунають погрози визнати «Л-ДНР», а від кремлівських маріонеток – заяви, що Україна нібито погодилася на прямі переговори і готова обговорювати мир на російських умовах.

Повернення Донбасу Україні – «заповітна мрія» Кремля. Жителі окупованих територій здебільшого мають російські паспорти та дивляться на світ через призму російської пропаганди. Разом з реалізацією політичної частини «Мінська» це дозволить надійно утримувати Україну у сфері російського впливу та закриє для нашої країни дорогу в ЄС та НАТО.