UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна РФ з НАТО практично немислима – прем'єр Латвії

Кремль не може диктувати НАТО, які країни повинні або не повинні входити до складу Альянсу.

Прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш зазначив, що війна Росії з країнами НАТО практично немислима, оскільки це була б дуже мастштабна світова війна.

"Ящо війна й почнеться - то НАТО до цього готовий", - сказав Каріньш в ефірі програми "900 секунд".

Оцінюючи  переговори Росії та НАТО, прем'єр зазначив, що першими позитивними результатами є те, що переговори відбулися.

За його словами, в цих переговорах позиція США полягає в тому, що країни НАТО тримаються разом, але водночас чітко проглядається агресивна риторика Росії.

"Гарна новина полягає в тому, що західний світ тримається разом, і це дуже хороша новина для нас", -додав політик.

Він також заявив, що Росія не може диктувати НАТО, які країни повинні або не повинні входити до складу Альянсу, а також, де йому розміщувати свої війська.

Читайте також: У Брюсселі розпочалися переговори НАТО з Росією

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков. Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути». Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

Читайте також: Блінкен сказав, у якому разі США перейде до нарощування сил НАТО на кордонах з РФ

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».