UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відсутність кворуму і конфлікт інтересів: «Схеми» вказали на порушення в конкурсі на голову БЕБ

Журналісти поставили під сумнів наявність кворуму на фінальному засіданні конкурсної комісії та допустили наявність конфлікту інтересів у одного з її членів.

Журналісти проекту «Схеми» звернули увагу на ряд фактів, які можуть свідчити на порушеннях конкурсної процедури при відборі кандидатів на посаду директора Бюро економічної безпеки, передає «Радіо Свобода». За підсумками конкурсу Кабінет міністрів зупинив свій вибір на головы Державної фіскальної служби Вадима Мельника, який виявився одним з трьох фіналістів конкурсу.

Зокрема, 13 серпня, коли конкурсна комісія проводила співбесіди з фіналістами, більшість членів комісії були підключені до засідання в режимі онлайн-конференціі. Однак камери у них були відключені, на екранах відображалися лише їхны імена, в обговоренні вони участі не брали і питань претендентам не ставили. У зв'язку з цим автори сюжету вважають, що наявність кворуму на засіданні можна поставити під сумнів.

На початку свого засідання не підтвердили свою присутність наступні члени комісії: перший віце-прем'єр Олексій Любченко, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, заступник голови Офісу президента Юлія Свириденко і голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко.

Голова комісії Тимофій Милованов представив їх, однак вони не відповіли і не включили камери.

Як повідомляють «Схеми», участь у засіданні на момент його початку підтвердили лише троэ членыв конкурсної комісії включаючи Милованова. Для кворуму ж необхідні п'ятеро. Обличчя Кубракова, Любченка і Свириденко з'явилися на екранах уже після завершення співбесід з 12 кандидатами.

Крім того, спосіб розподілу голосів, методику складання рейтингыв не було визначено заздалегідь. Частково правила були встановлені членами комісії безпосередньо в день голосування.

На думку журналістів «Схем», в одного з членів комісії - міністра фінансів Сергія Марченка - міг бути конфлікт інтересів. Так як Мельник на момент голосування був підлеглим Марченка, і з ним як з головою ДФС міністр підписував трудовий контракт.

Читайте також: У Центрі протидії корупції порахували майно нового глави БЕБ Мельника: Квартири в Туреччині, Києві, Одесі, Ірпені та Land Rover

Документи на конкурс подавали понад 50 осіб. До фіналу дійшли 12, троэ з яких успішно пройшли співбесіду.

29 липня конкурсна комісія на чолі з Тимофієм Миловановим не допустила ексміністра фінансів Олександра Данилюка до участі в конкурсі на посаду директора БЕБ. Підставою стала відсутність у нього диплома про економічну освіту. Диплом Університету Індіани комісія не врахувала, так він його не було нострифіковано (не пройшов процедуру підтвердження Міністерством освіти і науки України).

Данилюк оскаржив дії комісії в Окружному адмінсуді Києва, попросивши ОАСК заблокувати конкурс.
БЕБ має розпочати роботу 25 вересня, після чого ДФС, в структурі якої залишилися лише слідчі органи податкової міліції, припинить своє існування.