Прокуратура Вени подала апеляційну скаргу на відмову суду в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа США, повідомляє Deutsche Welle.
У прокуратурі зазначили, що подали скаргу 23 жовтня. Її розглядатиме Вищий земельний суд Відня.
Таким чином, питання екстрадиції Фірташа вирішиться в суді другої інстанції.
В суді першої інстанції він навесні здобув перемогу: адвокати добилися відмови у видачі олігарха в Сполучені Штати, де Фірташа звинувачують у корупції.
Апеляція була подана майже через півроку, адже сторони лише в середині жовтня офіційно отримали від суду всі документи. Очікується, що суд другої інстанції розгляне скаргу в наступному році.
Видання зазначає, що Фірташ не зобов'язаний чекати на судове засідання у Відні. Ще навесні йому повернули закордонний паспорт.
Маючи оригінал рішення суду про відмову в екстрадиції в США, Фірташ може повернутися в Україну. Проте його прес-секретар відмовився повідомити Deutsche Welle, коли він повернеться на батьківщину.
Як відомо, Дмитро Фірташ вже більше року перебуває під арештом в Австрії, з того, як був затриманий у Відні в березні 2014 року. Українського олігарха разыскивало ФБР, орден на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс ще влітку 2013 року. США підозрюють Фірташа в корупції - олігарха звинувачують у дачі хабара індійським чиновникам у 2006 році для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.
Тоді Фірташа відпустили під домашній арешт під заставу в 125 млн євро. ЗМІ писали, що кошти для застави надійшли з Росії.
DT.UA вдалося дізнатися, що стало формальним приводом для тісного спілкування ФБР з Фірташем.
Фірташ - людина-ключ до архіву секретів "Газпрому", вільно подорожував по всіх столицях Європи, міг бути затриманий на вимогу ФБР ще давним давно. Але чомусь затримання відбулося саме в той момент, коли давній партнер Фірташа - Кремль - став усвідомленою загрозою людству; коли українські олігархи чітко визначилися зі стороною конфлікту; коли Обама усвідомив, що виклик, кинутий Путіним, може стати смертельним не тільки для його рейтингу, але і для рейтингу його партії, що перебуває при владі. Про подробиці читайте в статті "Затримання Фірташа як "дзвіночок" Кремлю".
Світові ЗМІ також пов'язують Фірташа з російськими бізнесом і владою. Як писало раніше Reuters,оточення президента Путіна допомогла Фірташу заробити мільярди доларів, продаючи газ за пільговою ціною (компанія "Росукренерго" Фірташа купувала у "Газпрому" газ за ціною $ 249, тоді як державний НАК "Нафтогаз України" купував його за $ 412).
Сам Фірташ стверджує, що нібито його переслідування в США пов'язано з тим, що на той момент офіційний Вашингтон підтримував Тимошенко і Яценюка, в той час як сам Фірташ лобіював під владу Кличко і Порошенка. На цих доводах адвокати будують лінію захисту.
Засідання австрійського суду про екстрадицію Фірташа в США відбулося у Відні 30 квітня. Суд відхилив запит США про екстрадицію українського бізнесмена, але Вашингтон подав апеляцію на це рішення.