UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вибори міського голови Харкова можуть розтягнутися на роки – ОПОРА

Особа, яка здійснює повноваження міського голови, має звернутися до Ради з клопотанням про призначення позачергових виборів. Однак на практиці відповідальність колегіального органу за непризначення дати виборів відсутня.

У зв'язку зі смертю чинного міського голови Харкова Геннадія Кернеса, Верховна Рада України має у 90-денний термін розглянути клопотання про призначення позачергових виборів у Харкові, однак ця процедура в Україні іноді не виконувалася упродовж років. Про це заявила голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська у Facebook.

"Закон про місцеве самоврядування визначає, що в разі звільнення з посади міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, повноваження міського голови здійснює секретар відповідної міської ради. Оголошення позачергових виборів - питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту і може бути розтягнуто у часі на роки, що демонструвала неодноразова практика. Тому, доки функції міського голови є кому виконувати, і є консенсус місцевих еліт у цьому, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом", - написала вона.

За її словами, особа, яка здійснює повноваження міського голови, не пізніше, ніж на 15-й день після смерті мера міста, має звернутися до Верховної Ради з клопотанням про призначення позачергових виборів.

"Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови", - уточнила Айвазовська. 

Вона також зазначила, що на практиці відсутня відповідальність колегіального органу парламенту за непризначення дати і подекуди процедура не була виконана роками.

Про Харків та Геннадія Кернеса. Закон про місцеве самоврядування визначає, що у разі звільнення з посади міського голови...

Опубликовано Aivazovska Olga Среда, 16 декабря 2020 г.

Читайте також: «Блок Кернеса» і «ЄС» очолили 80% комісій у Харківській міськраді

Нагадаємо, уночі 17 грудня помер міський голова Харкова Геннадій Кернес. За словами його друга, бізнесмена Павла Фукса, наслідки коронавірусної інфекції дали серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів і систем організму Кернеса. 

На виборах 25 жовтня за Кернеса проголосували 60,34% виборців і втретє вибрали його Харківським міським головою. Він мав принести присягу разом з новообраними депутатами міської ради, однак до 9 грудня Кернес приїхати не зміг.

Перша сесія Харківської міської ради нового скликання визнала Геннадія Кернеса, який на той момент перебував за межами країни на лікуванні, мером міста. Кернес мав складати присягу разом із новими депутатами міськради, однак голова міської виборчої комісії Ольга Мозгова, посилаючись на статтю 42 закону «Про місцеве самоврядування в Україні», заявила, що переобраному меру не обов’язково наново складати присягу.