UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ви зробили меншу частину оборонної реформи і вже хочете ПДЧ в НАТО - посол Британії

Зараз Україні необхідно сконцентруватися на структурній реформі Міноборони

Україна навряд чи зможе отримати в 2021 році План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, який Київ хоче отримати разом з Грузією, так як "відстає" реалізація оборонної реформи.

Про це посол Великобританії Мелінда Сіммонс сказала в інтерв'ю Європейській правді.

Вона зазначила, що отримання Україною в 2020 році статусу партнера з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner, EOP) свідчить про те, що "минулий рік був дійсно хорошим для євроатлантичних прагнень України".

"Але є питання, яке мене дещо непокоїть: це реформа оборонних інститутів. Вона, на перший погляд, менш помітна, але дуже важлива", - сказала Сіммонс.

За її словами, зараз Україні необхідно сконцентруватися на структурній реформі Міноборони.

"Оскільки ви досягли EOP, то виникає питання: що далі, який наступний крок? І моя відповідь така: в рамках EOP вам треба концентруватися не тільки на військовій сумісності з НАТО, але також змінювати ваше військове відомство структурно, запроваджувати європейські практики в питаннях оборонних закупівель, логістики. Зараз в Міноборони цього ще немає", - сказала посол.

Вона зазначила, що якщо цього не робити, політика відкритих дверей НАТО може перетворитися "в політику відкритих дверей, яких можна уникнути", а для країн, які не підтримують інтеграцію з НАТО, «це стане приводом уповільнити цей процес».

Як отримати ПДЧ?

Нагадаємо, 21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Однак у жовтні міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Його Божок назвали недоцільним подачу заявки на ПДЧ, запропонувавши перейти до "нового формату" співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.

Взаємини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей".

Про нюанси взаємин України і НАТО читайте в статті Володимира Кравченка «Індивідуальний підхід».