UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ветеран і автор книги «Intermarium» розповів французьким журналістами про перспективи Тримор’я

Учасник оборони Києва констатує, що майбутній хід війни значною мірою залежатиме від поставок зброї, особливо артилерії і критикує Ватикан за пацифістську позицію щодо російсько-української війни.

Реагуючи на ремарку про те, що Україні на Сході загрожує російський імперіалізм, а на Заході – радикальний ліволібералізм, ветеран, філософ та автор книги «Intermarium: майже втрачений шанс» Ігор Загребельний заявив, що Третій шлях для Києва – можливий. Про це, а також про те, як почалося 24 лютого для військового та від чого залежатиме майбутній хід війни, він розповів французькому виданню BREIZH-INFO.

“Я не живу в світі ілюзій. Доведеться докласти багато зусиль після війни, щоб Україна обрала третій шлях. Можливість третього шляху сьогодні збільшується тим фактом, що українці глибоко розчаровані політикою Франції та Німеччини, і що ці країни залишаються головними пропагандистами глобалізму та радикального лібералізму в Європі. Навпаки, зросла симпатія до консервативної Польщі, яка стоїть на передовій у проєкті Intermarium як об’єднання держав Центральної та Східної Європи, які прагнуть захистити свій власний суверенітет та основні консервативні цінності”, – зазначив він.

Читайте також: Україна може стати повноправним членом «Тримор’я» – Зеленський

Військовий досвід Загребельного почався влітку 2014-го в ДУК “Правий сектор”, а восени йому запропонували займатися інформаційною політикою цієї політичної сили. 24 лютого військовослужбовець зустрів без особливого здивування щодо широкомасштабного вторгнення:

“Коли прокинувся 24 лютого після вибуху ракети, я не здивувався. Не зрадів і не засмутився – я просто вийшов на балкон, закурив і сказав собі: «Ну, трапилося те, що мало статися».

Читайте також: Окупанти випустили ракети по Одесі: в місті лунають вибухи

Військовий, підрозділ якого наразі утримується в Київській області на випадок повторного вторгнення з Півночі, є також очільником науково-аналітичного центру «Політична теологія» та автором ще двох книг: «Апостольство меча» (2017) та «Європейські хроніки» (2020). Називає пацифістські висловлювання папи Франциска щодо російсько-української війни лицемірними, вони, переконаний Загребельний, тісно пов’язані з пацифізмом і глобалізмом Ватикану, який, зокрема, широко представлений в енцикліках Fratelli tutti.

Читайте також: Українка та росіянка взяли участь у Хресній ході, але промову про “братні народи” Ватикан відмінив

Він констатує, що майбутній хід війни значною мірою залежатиме від поставок зброї в Україну, особливо артилерії.

Нагадаємо, днями з'явилась документалка про оборону Києва та надскладні бої за Мощун на підступах до столиці. Ось як згадує в презентованій кінохроніці  ті тривожні дні єдина з чотирьох вцілілих бойових медиків 72-ї ОМБР з позивним Ляля:  

“Те, що було тут, я не втомлююсь повторювати, це було реально пеклом. У 2014-му я була ще волонтером, але ті хлопці, які пройшли літо 14 року, осінь і зиму 15-го, тобто Дебальцеве і навіть ДАП (бої за Донецький аеропорт – ред.) вони кажуть, що такого пекла навіть на Донбасі не було”.