UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада планує розширити повноваження приватних виконавців

Парламент ухвалив за основу три, необхідні для цього документи.

Верховна Рада під час позачергового засідання ухвалила у першому читанні законопроєкт №4330 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень приватних виконавців”. Документ підтримали 268 народних депутатів.

Документ пропонує дозволити приватним виконавцям стягувати адміністративні штрафи. Також пропонується дозволити здійснювати стягування на суму до 100 тисяч гривень за справами, у яких боржниками є державні та приватні підприємства.

Крім того, проєкт закону передбачає поступове зрівняння повноважень приватних та державних виконавців. У зв’язку з цим пропонується запровадити такі зміни з дня внесення до Єдиного реєстру приватних виконавців України даних про 1 тис. таких виконавців, але не пізніше 01 січня 2024 року. 

“Проєкт закону розроблено на виконання Україною умови “5a” додатка І до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором і кредитної угоди між Україною як позичальником та Національним банком України як агентом позичальника та Європейським Союзом як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда  200 мільйонів євро), ратифікованого Верховною Радою України 25 серпня 2020 року”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Верховна Рада також ухвалила за основу проєкт закону №4331 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо розширення повноважень приватних виконавців”, а також №4332 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо розширення повноважень приватних виконавців на примусове виконання постанов про накладення штрафу за порушення митних правил”. Обидва документи стосуються розширення повноважень приватних виконавців.

Читайте також: Верховна Рада посилила відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності 

Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання Верховна Рада також ухвалила за основу проєкт закону №5069, який передбачає відповідальність за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя. Згідно з документом, за це хочуть штрафувати 850 - 2 550 гривень.