UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний суд оскаржуватиме карантинні заходи

"Закриття парків та дезінфекція доріг мала не епідеміологічний вплив, а психічний".

Верховний суд має намір звернутися у Конституційний суд стосовно обмежень, введених під час карантину. Про це повідомляє LB.ua.

В тексті проекту, який видання має у своєму розпорядженні, йдеться про законність рішення обмежити права на підприємницьку діяльність, роботу закладів громадського харчування, спортивних клубів, розважальних закладів, перевезення пасажирів, вільний виїзд за кордон, мирні зібрання, а також права на доступ до медичної допомоги та інші.

"Критерієм виправданості втручання держави в права людини, обмеження прав і свобод, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, є переслідування легітимній меті ... В той же час, актуальні коментарі представників органів влади, зокрема, посадових осіб, які відповідно до законодавства уповноважені ініціювати конкретні карантинні заходи, свідчать про те, що наведена вище легітимна мета не супроводжувала кожну з таких обмежувальних заходів ", - йдеться в проекті.

У якості прикладу до цієї тези використали заяву головного санлікаря Віктора Ляшка, який зазначив, що закриття парків та дезінфекція доріг мала не епідеміологічний вплив, а психічний.

В проекті також йдеться про зменшення до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян до закінчення карантину винагород суддів, правоохоронців та держслужбовців.

"Цілком імовірним є те, що окремі карантинні заходи, які не передбачатимуть істотних обмежень прав людини (наприклад, обов'язок використовувати маски при відвідуванні приміщень магазинів, торгових центрів і т.д.), можуть тривати як мінімум до кінця цього року і триватимуть в наступному ", - йдеться в документі з приводу відсутності граничного терміну дії обмеження на виплату зарплат бюджетникам.

Видання повідомляє, що ВС збереться на пленум 29 травня, де, скоріш за все, затвердить це конституційне подання. Крім цього, Верховний суд планує просити про невідкладний розгляд цього подання у Конституційному суді.

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

Лівий берег

25 березня Кабінет міністрів оголосив режим надзвичайної ситуації на всій території України через пандемію COVID-19.

Карантинні заходи діють в Україні з 12 березня. 22 квітня їх продовжили до 11 травня, а потім – до 22 травня, але вже в м'якішому варіанті. МОЗрекомендує продовжити карантин як мінімум до 22 червня.

28 квітня Кабмін дозволив роботу продовольчих ринків за умови дотримання заходів безпеки для нерозповсюдження коронавіруса.

З п'ятниці, 22 травня, Україна переходить до адаптивної моделі карантину. Разом з тим, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи, але вони будуть діяти тільки в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація.

Про економічні наслідки коронавірусу для України і українців читайте в статті Юлії Самаєвої "День песця" і матеріалі експертів Українського інституту майбутнього "Прогноз збитків. Якими будуть економічні збитки України через пандемію коронавіруса".

Чим загрожує карантин українському бізнесу, читайте в матеріалі Сергія Следзя і Вадима Башти "COVID-19: постраждають усі".