UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верещук розкритикувала як неповноцінні існуючі законопроєкти про колаборацію

Водночас міністерка зізналась, що сама теж не може дати чіткої відповіді на це питання.

Зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти про колаборантів не є виваженими та добре прописаними, тому потребують ґрунтовного доопрацювання, вважає міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук.

За словами міністерки в Україні в цілому ще не вироблено бачення, кого називати колаборантом.

«Коли ми говоримо про колаборантів, то ми виокремлюємо лише одну частину людей. Україна має визначитися, що є колаборацією, хто буде вважатися колаборантами, яка категорія людей ніколи не буде піддана амністії. Ми зараз це теж обговорюємо на робочих групах. Ми маємо можливість обговорити це з Радою Європи, з іншими партнерами, які допомагають нам», - сказала вона в інтерв’ю НВ.

За її словами суспільство має чітко знати, хто ніколи не підпадатиме під амністію, буде нести відповідальність за збройну діяльність проти України та понесе відповідальність після деокупації.

При цьому на уточнююче питання про те, чи може вона сама відповісти на питання, х то є колаборантом, а хто ні, Верещук відповіла, що поки що ні.

«Я тільки починаю розуміти. Потрібно накопичити досвід і потім у формі законопроєкту подати», - додала вона.

Читайте також: Громадяни? Зрадники? Колаборанти…

Нагадаємо, що Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) вивчила урядовий законопроєкт «Про основи державної політики перехідного періоду». Документ пропонує регулювання підходів до держуправління та правосуддя у Криму та Донбасі у процесі їхньої реінтеграції. Текст висновків містить як критику, так і підтримку окремих положень законопроєкту.

Своєю чергою Росія перейшла до загроз Україні за закон про перехідний період. Глава МЗС країни-окупанта Сергій Лавров заявив, що ухвалення цього закону означає фінал мінських домовленостей.