UA / RU
Підтримати ZN.ua

Великобританія, Нідерланди і Швеція не погодяться на підписання асоціації без вирішення питання Тимошенко

Дата прийняття остаточного рішення щодо асоціації з Україною все ще є предметом для дискусії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що Україна досягла великих успіхів у виконанні умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, але деякі країни ЄС - Нідерланди, Великобританія і Швеція - не приймуть позитивного рішення без вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

У понеділок, 21 жовтня в Люксембурзі, говорячи про минулі заходи - зустрічі групи міністрів - друзів України і безпосередньо засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, на якому розглядалося питання виконання Україною критеріїв, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, Сікорський сказав: "Під час цих подій в мене склалося серйозне враження, що шанс успіху Східного партнерства у Вільнюсі (на саміті, запланованому на листопад). Створюється думка, що Україна досягла великого успіху, наганяючи в останні місяці і тижні щодо виконання необхідних Європейським Союзом реформ. Насправді це - велика річ".

Сікорський нагадав, що стосовно європейського порядку денного "вдалося налагодити співпрацю між урядом, президентом і опозицією".

"Але я б хотів застерегти українські влади щодо голосів кількох важливих членів ЄС, які говорять про те, що без вирішення справи Тимошенко їх країни, швидше за все, позитивного рішення не приймуть", - попередив польський міністр українську сторону.

Такими країнами він назвав Нідерланди, Великобританію і Швецію.

Відповідаючи на питання, коли саме ЄС має намір прийняти остаточне рішення в плані підписання Угоди про асоціацію, Сікорський сказав: "Ми могли б прийняти його сьогодні, якщо б всі умови були б виконані. І це викликає жаль. Я закликаю українську владу не недооцінювати складність прийняття рішень в ЄС - вони потребують часу. Часу залишається мало, а Україною так багато було зроблено, стільки всього позитивного, що було б трагедією, якщо Україна провалиться, перебуваючи в ста метрах фінішній прямій марафону".

При цьому міністр уточнив, що дата прийняття остаточного рішення "все ще є предметом для дискусії".

Тимошенко була заарештована 5 серпня 2011 року під час судового процесу по "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання в Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії в Центральну клінічну лікарню №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).

4 жовтня 2013 року стало відомо, що екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський та екс-президент Європейського парламенту Пет Кокс є спостерігачами від Європейського парламенту по судовим процесам над Тимошенко, передали екс-прем'єру пропозицію про лікування за кордоном і колишня глава уряду його прийняла. Крім того, вони подали президенту України прохання про помилування Тимошенко.

15 жовтня був продовжений на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не була досягнута головна мета місії - звільнення Тимошенко.

Як відомо, звільнення або відправлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. !zn

Читайте також:

Рибак заявив, що депутати не можуть знайти компроміс в питанні Тимошенко: помилування або лікування

Янукович пообіцяв швидке внесення в Раду законопроекту про лікування засуджених за кордоном

"Батьківщина" заблокує трибуну, якщо регіонали винесуть на голосування свій закон про лікування Тимошенко

ЄС поставив жорстку умову звільнити Тимошенко до саміту у Вільнюсі