UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важко домовитися про терміни вступу України в НАТО — посол США в Альянсі 

Водночас, за словами Сміт, Україна вже зробила позитивні кроки.

Посол США в НАТО Джуліанна Сміт заявила про те, що "дуже важко" домовитися про терміни вступу України до Альянсу, поки все ще триває війна. Про це повідомляє CNN.

"Навіть самі українці скажуть вам, що їм потрібно проводити подальші реформи. Вони досягли значного прогресу в різних демократичних реформах і реформах сектора безпеки, але їм доведеться продовжувати працювати в цьому напрямку", - заявила Сміт.

Вона також нагадала про те, що Україна вже зробила позитивні кроки, які призвели до того, що Альянс погодився спростити процес вступу, усунувши вимогу Плану дій щодо членства.

Відповідаючи на запитання про те, чи відсутність часових рамок вступу дає Росії стимул продовжувати війну, Сміт підкреслила, що члени Альянсу вже взяли на себе зобов'язання щодо майбутнього України в НАТО, а також щодо надання їй довгострокової підтримки. 

"(Президент Росії Владімір) Путін припускав, коли розпочав цю війну, що він зможе перечекати, що Захід подивиться в інший бік і врешті-решт втратить інтерес до України. А реальність така, що ми перебуваємо на 500-му дні цієї війни, і ніхто нікуди не збирається йти", - сказала вона. 

Сміт також назвала участь президента України Володимира Зеленського у першій Раді Україна-НАТО сильним сигналом Путіну.

Читайте також: Зеленський про саміт НАТО: «Нема часових рамок ні для запрошення, ні для членства України. Це безпрецедентно і абсурдно»

Раніше повідомлялося, що НАТО опублікував комюніке саміту у Вільнюсі, в якому, серед іншого, є низка згадок щодо України. У заяві, зокрема, йдеться про прогрес Києва на шляху до вступу в Альянс. Водночас, питання запрошення залишається нечітким.

Лідери НАТО пообіцяли запросити Україну приєднатися до Альянсу, "коли будуть виконані умови". При цьому переліку умов, які має виконати Україна, немає.

Поки НАТО не готовий прийняти Україну, Вашингтон нав'язує Києву альтернативу – «ізраїльську модель»: американці готові допомогти нам «набути здатність захищатися самостійно». Детальніше про такий підхід розповідає Володимир Кравченко у статті «Війна з Росією: чи готові українці до «ізраїльської моделі»?»