UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакарчук назвав умову, за якої не варто взагалі створювати Антикорупційний суд

За його словами, голосування за законопроект буде індикатором на порядність для депутатів.

В Україні немає сенсу створювати Антикорупційний суд, у якого не буде способу відсіювати на посади суддів корумпованих чи нечесних кандидатів. "Робота" такого судового органу лише дискредитує саму ідею незалежного правосуддя в Україні та гратиме на користь прибічників ідеї "кругової поруки" в політиці. Про це у своєму блозі в Twitter заявив співак та фігурант президентських рейтингів Святослав Вакарчук, коментуючи ситуацію навколо прийняття законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду.

"Якщо міжнародним експертам з бездоганною репутацією не дозволять відсіювати непрофесійних, корумпованих кандидатів до незалежного Антикорупційного суду, а їх буде, як завжди, "рятувати" наш ВККС, то змісту в його створенні немає. Це буде не справжній, а "Потьомкінський" суд", - заявив Вакарчук.

Він зауважив, що саме вето від міжнародних експертів на затвердження кандидатів на посаду суддів є ключовим запобіжником незалежності майбутнього Антикорупційного суду. Тому саме під час голосування за цю ключову деталь в законі про Антикорупційний Суд буде видно хто з депутатів хоче змін в країні, а хто - ні.

Нагадаємо, що Верховна Рада в середу, 23 травня, розпочала розгляд законопроекту про антикорупційний суд, до якого подано більше 2000 поправок.

Напередодні у вівторок спікер парламенту Андрій Парубій повідомив про те, що було проведено чотири раунди переговорів з МВФ і було погоджено 13 з 14 рекомендацій Венеціанської комісії. За його словами, повноваження антикорупційного суду будуть поширюватися тільки на справи НАБУ і САП. Також вирішено питання з розміщенням суду в Києві. Крім того, судді отримають захист від тиску держави. У законопроекті знизили вимоги до суддів. Однак у питанні повноважень громадської ради міжнародних експертів згоди так і не дійшли.

Раніше, 1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутата. Однак МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суд, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".