UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакарчук назвав умови для входження "Голосу" в коаліцію

Лідер "Голосу" виключив можливість співпраці з проросійською "Опозиційній платформою – За життя" Бойка-Медведчука.

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук повідомив про готовність його політсили взяти участь у формуванні коаліції за умови погодження коаліційної угоди, передає "Телеканал 24".

"Коаліційна угода повинна формуватися після того, як ми перевіримо у кого які червоні лінії", - заявив Вакарчук журналістам увечері, коментуючи публічне запрошення президента Володимира Зеленського до коаліційних переговорів.

За словами лідера "Голоси" принциповими для партії, зокрема, є питання незмінності зовнішньополітичного курсу України на інтеграцію до НАТО і Євросоюзу, верховенства права і деолігархізації української економіки.

"Україна рухається в Європу, ЄС і НАТО. Чіткий принцип – закон один для всіх і невідворотність покарання. Економіка без олігархів. Депутатів спускаємо з неба на землю", - перерахував умови "Голосу" Вакарчук.

"Якщо з цих питань ми знаходимо спільну мову, ми готові сідати і домовлятися", - додав політик.

При цьому Вакарчук виключив можливість співпраці "Голосу" з проросійською партією "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука і Юрія Бойка.

"Зараз п'ять партій проходять до Ради. Одна з них абсолютно відпадає, оскільки декларує цінності, несумісні з партією "Голос", - пояснив Вакарчук.

Тим часом Юлія Тимошенко повідомила про готовність "Батьківщини" формувати коаліцію зі "Слугою народу" і "Голосом", а п'ятий президент України Петро Порошенко назвав партію Вакарчука потенційним головним партнером "Європейської Солідарності" в парламенті.

Президент Володимир Зеленський також заявив, що не проти коаліції "Слуги народу" з "Голосом", давши зрозуміти, що не розглядає Вакарчука в якості кандидата на посаду прем'єра.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.

Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.

Екзит-пол КВУ та "СОЦИСу" показав 44,71% у "Слуги народу",12,24% у "Опозиційної платформи - За життя", 8,54% у "Європейської Солідарності", 7,56% у "Батьківщини" і 5,94% у "Голосу".

За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.

У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".