В закон "Про закордонних українців" планують внести зміни, що дозволяють їм жити і працювати в Україні, максимально користуючись такими ж правами, як і в українських громадян. За винятком, хіба що, виборчих.
Про це заявив у коментарі DT.UA заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. За його словами, подібні зміни статусу закордонного українця зроблять його привабливим для українців, що живуть на Заході.
Нагадаємо, що на сьогоднішній день особи, які мають статус закордонного українця, мають незначні преференції щодо оформлення в'їзду в Україну і постійного проживання в нашій країні, а також для вступу в українські виші. "Подібний зміст статусу закордонного українця цікавий для українців, які живуть в країнах східніше України, де і рівень життя, і якість освіти можуть бути нижче, ніж у нашій країні. Длятих, що живуть в державах західніше - він малоцікавий", - зазначає Василь Боднар.
Крім того, за інформацією DT.UA в даний час опрацьовується питання щодо внесення змін не лише в закон "Про закордонних українців", але і в закон "Про громадянство України", які дозволять вирішити питання другого паспорта. Як зазначає у своїй статті Володимир Кравченко, "як це все буде виглядати на практиці - поки не ясно. Концепція ще тільки розробляється в органах виконавчої влади".
За вісім місяців 2019 року громадянство України за указом президента отримали майже 850 іноземців. Зеленський доручив Міністерству закордонних справ України розробити механізм надання громадянства України представникам української діаспори за кордоном. В даний час Конституція забороняє українцям мати громадянство іншої країни.
Детальніше про проблеми з подвійним громадянством читайте в статті Володимира Кравченка "Не так страшний біпатрид, як його малюють?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".