Європейська Комісія стежить за конфліктом, фігурантами якого стали директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник і голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
"Ми знаємо про події в Києві. Ми стежимо за повідомленнями... Безумовно, це не справляє гарного враження, коли ті, хто повинен боротися з корупцією, більше борються між собою", - заявив керівник Групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер в коментарі телеканалу "112. Україна".
У той же час, він не виключив, що ситуація може бути "галасом у пресі".
Вагнер у цілому позитивно охарактеризував українські реформи, наголосивши, що ще багато чого належить зробити.
"Загальне враження - те, що відбулося протягом останніх трьох років - це більше, ніж сталося за попередні 20. Незважаючи на те, що стільки вже зроблено, значно більше роботи ще попереду. І третій момент - і він дійсно важливий - де ми зараз і як рухатися далі? Немає відчуття, що будь-які зміни незворотні", - підсумував політик.
Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив слідчі дії НАБУ і ГПУ щодо керівника САП Назара Холодницкого. При цьому генпрокурор відмовився коментувати результати слідчих дій.
20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.
Пізніше Ситник розповів про зміст записів із кабінету Холодницького. Зокрема він заявив, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.
Про причини антикорупційного розслідування САП і його проміжні результати читайте у інтервю Юлії Мостової з директором НАБУ Артемом Ситником "Директор НАБУ Артем Ситник: "Ризик збереження Холодницького на посаді перевищує всі інші ризики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".