Рівень бідності в Україні за останні п'ять років зріс на 10%. Про це розповіла директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен. За її словами, на сьогодні за межею бідності в Україні перебувають 25% населення.
"Економічна криза, що почалася в Україні в 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз вище, ніж п'ять років тому. Якщо в 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні - 25%", - зазначила вона.
Кахконен повідомила, що Всесвітній банк з 2014 року вклав в Україну більше, ніж в будь-яку іншу країну, зазначивши, що економічний потенціал України вище, ніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.
"Вкладено 5,5 млрд доларів, причому половина коштів - 2,5 млрд доларів - в різні інвестиційні проекти, плюс 2 млрд - на підтримку регіональних бюджетів для проведення реформ, ще 500 млн доларів - на поставку газу. На жаль, не всі ці гроші використані в повному обсязі, і ми чекаємо рішень від уряду України ", - пояснила Кахконен, передає Укрінформ.
Також Кахконен акцентувала увагу на тому, що через величезні борги існують ризики зростання інфляції.
"Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов'язані з інфляцією, а вона пов'язана з ростом зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, внаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін", - сказала директор Світового банку.
Нагадаємо, раніше в ООН закликали Україну здійснювати реформи, спрямовані на захист прав людини. Всі права людини, чи то право на житло, охорону здоров'я або доступ до правосуддя, тісно пов'язані з державним фінансуванням. Не можна ефективно реалізувати права людини без виділеного на загальне благо з бюджету і не подолавши корупцію.