UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зможуть проводити референдуми не раніше 2022 року

Проведення референдуму - дороге задоволення.

Ухвалений Верховною Радою законопроект про народовладдя дозволяє проводити референдуми з 2022 року, повідомив спікер Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу 112.

"У ньому немає питань, які можуть винести на референдум найближчим часом. Закон про референдум - він не регулює конкретні питання. Він регулює механізм, як це може відбуватися. І як це повинно відбуватися, вибачте, згідно з чинним законодавством, якщо звичайно цей законопроект буде підписаний Президентом і вступить в силу".

 Як наголосив спікер, найближчим часом навряд чи можна буде провести референдум, оскільки він передбачав фактично можливість проведення референдуму починаючи з 2022 року. 

"На сьогодні є обмеження і по фінансам - ви розумієте, що ми знаходимося в режимі "ковіда", в режимі досить серйозної економії коштів бюджетних. А з урахуванням тих подій, які сьогодні всі ми спостерігаємо, я маю на увазі і тарифну кризу - сьогодні кожна гривня має бути на особливому підрахунку, для того, щоб максимально ефективно бути використаною", - сказав Дмитро Разумков.

Він зазначив, що за підрахунками Міністерства фінансів - проведення референдуму буде коштувати Україні близько 2 млрд грн. Ці кошти мали акумулюватися і зберігатися протягом року та 1 грудня перерозподілятися, однак парламент запропонував цього не робити, а виділяти кошти на проведення з резервного фонду.

Читайте також: Стефанчук про електронне голосування під час референдуму: "Тільки після прийняття закону"

За словами спікера Верховної Ради, в Україні за час незалежності провели тільки два референдуми і це не таке часте явище. Хоча обмежень на кількість їх проведення немає.

Відповідно до закону на всеукраїнський референдум можуть виноситися такі питання:

затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України (це "загальні положення", "вибори і референдум" і "внесення змін до Конституції")
загальнодержавного значення;
про зміну території України;
про припинення дії законом України або окремими його положеннями.