UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні заборонили сексистську рекламу

Ухвалений парламентом закон передбачає покарання за рекламу, яка містить дискримінацію за ознакою статі.

Верховна Рада ухвалила закон №3427 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі».  У другому читанні документ підтримали 307 народних депутатів.

«Прийняття цього Закону сприятиме протидії дискримінації за ознакою статі у сфері реклами та формуванню гендерно-чутливого інформаційного простору, культури толерантності, а також нетерпимості до будь-яких форм насильства серед широких верств населення; посилить захист прав споживачів реклами, а також сприятиме встановленню правового порядку  у сфері реклами», - йдеться у пояснювальній записці.

Закон забороняє в рекламі:

За порушення вимог рекламодавця мають оштрафувати на 10-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на момент вчинення порушення.

Закон визначає, що «дискримінаційна реклама за ознакою статі – це реклама, що містить твердження або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижує гідність людини за ознакою статі; демонструє насильство за ознакою статі; використовує зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання».

Також документ визначає поняття  «дискримінаційна реклама» як рекламу, «що вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб».

Читайте також: У Раді пропонують запровадити в Україні відповідальність за прояви сексизму у суспільстві

У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3427 під час засідання 4 березня. Тоді за документ проголосували 266 народних депутатів.

Детальніше про те, чим небезпечна сексистська реклама, читайте у статті Єлизавети Сокуренко «Плата за сексизм».