UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні схвалили Стратегію реформування держуправління до 2025 року

Її почнуть втілювати у 2022 році

Кабінет міністрів схвалив Стратегію реформування державного управління України на 2022–2025 роки та затвердив план її реалізації, йдеться на сайті уряду.

Основною метою стратегії є створення в Україні "спроможної сервісної та цифрової держави, яка забезпечує захист інтересів громадян на основі європейських стандартів та досвіду".

Які результати очікують:

"Нова Стратегія є продовженням попереднього етапу впровадження реформи державного управління та базується на результатах оцінки стану державного управління України, проведеної експертами Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA)”, – пояснюють в уряді. 

За інформацією Кабміну, 82% опитаних громадян вважають реформу державного управління важливою. 65% громадян задоволені обслуговуванням в центрах надання адміністративних послуг. Водночас не вистачає загальної адміністративної процедури, реформи оплати праці на державній службі та низки інших аспектів.

Реформа держуправління в Україні

Україна почала реформувати систему держуправління і держслужби у 2005 році. У 2011-му парламент ухвалив закон "Про державну службу", який не мав успіх через саботаж команди Віктора Януковича. Остання спроба запустити реформу держслужби відбулась у 2015 році, коли прийняли новий закон про держслужбу, розроблений на основі рекомендацій європейського проєкту SIGMA.

Читайте також: Рада хоче оновити корпоративне управління держпідприємствами

У 2016 році уряд схвалив Стратегію реформи державного управління. Керівник проєкту SIGMA Грегор Вірант тоді сказав: "Якщо ви [українці] виконаєте всі завдання й заходи Стратегії, то я запевняю, що, з імовірністю 95% до кінця 2020 року Україна матиме ефективну виконавчу владу європейського зразка". Чому в України не вийшло, читайте у статті Сергія Сороки "Інституції vs революції. Держслужба".