UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні підписано Меморандум для побудови захисту від пандемії у майбутньому

Реалізація документу спрямована на розвиток у країні сучасної біотехнологічної інфраструктури.

Міністерство охорони здоров’я України і благодійне товариство «Фонд миру та розвитку» підписали «Меморандум про співпрацю» у впровадженні заходів для сприяння розвитку біотехнологічної інфраструктури, йдеться у пресрелізі фонду.

У рамках співпраці планується проведення первинного дослідження ринку біотехнологій в Україні з метою виявити слабкі місця та потенційні можливості сфери. Дослідження буде використано для підготовки Національної стратегії з розвитку біотехнологій в Україні.

Також буде надано експертну оцінку діючому законодавству, проведено заходи та дослідження, необхідних для  зростання біотехнологічного кластеру в Україні. 

«Для держави розвиток біотехнологій – це один із пріоритетів. Розвиток [blink title="R&D галузі" headinfo="Research & Development"]Сукупність науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.[/blink] в межах України дозволить нам оперативно реагувати на будь-які виклики. Правильна побудова політики  дозволить визначити подальший вектор розвитку та побачити точки росту», - наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зараз міністерство спільно зі стейкхолдерами аналізує стан біотехнологій і готує  скоординовану стратегію розвитку R&D в Україні. До роботи залучили науково-дослідні інститути, приватний сектор, українських науковців, які працюють в інститутах Німеччини, Австрії та США.

«Ми визначили реалістичні цілі, враховуючи усі можливості та переваги», - зазначив Ляшко.

Біологічні загрози є одним із викликів системі громадянського здоров’я у світі. На думку вірусологів, пандемії, подібні до COVID-19, частішатимуть, і саме створення біотехнологічної індустрії може зарадити цьому. Серед лідерів розвитку сфери біотехнологій – Велика Британія, Німеччина, Польща, інші країни ЄС, Індія.

Наприклад, у Великій Британії і Німеччині компанії, які проводять дослідження у цій сфері, сплачують менше податків, беруть участь у державних програмах підтримки інновацій.

Україна має амбітні плани вийти на передові позиції у цьому секторі. 18 серпня 2021 року Кабінет міністрів України ухвалив проєкт постанови «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій».

Кластер має розпочати роботу на базі Центру громадського здоров’я, який має необхідний кадровий та ресурсний потенціал, на його запуск цього року закладено 100 мільйонів гривень.

Подальший розвиток потребуватиме створення спеціалізованого державного підприємства, яке здійснюватиме управління біокластером, використовуватиме розробки та керуватиме технологічним парком.

Також необхідне поглиблення співпраці між університетами та бізнесом, більше залучення академічної спільноти у практичну діяльність, підтримка нових біотех-підприємців за допомогою державних консультаційних та освітніх програм.

«І саме на  це спрямований «Меморандум про співпрацю» між Міністерством охорони здоров’я  та БТ «Фонд миру та розвитку» і його реалізація допоможе підвищити конкурентоспроможність галузі та стимулюватиме її активний розвиток», - підсумовується у пресрелізі.

Читайте також: Шлях до економіки знань

Пандемія коронавірусу показала, що світ фактично не готовий до критичних ситуацій. Навіть найбільш розвинені країни зіштовхнулися з колапсом систем охорони здоров’я, особливо під час першої хвилі COVID-19.

Майбутнє людства залежатиме від того, чи засвоїть світ уроки пандемії. Якою буде палітра глобально впливових трендів, читайте у статті докторки філософії Світлани Хуткої «Джазове стакато майбутнього» у ZN.UA.