UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОП розповіли про очікування від візиту Меркель до Києва

У Зеленського планують обговорити з Меркель конкретні гарантії щодо транзиту газу.

В ході візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель в Україну, який очікується 22 серпня, обговорять ряд питань: щодо гарантії після запуску російського газопроводу "Північний потік-2", безпеки на Донбасі і двосторонні відносини. Про це повідомив прес-секретар президента Сергій Никифоров.

"Ангела Меркель і Володимир Зеленський будуть говорити конкретно про те, як Німеччина гарантуватиме виконання тих зобов'язань, які дала на випадок, якщо Росія після запуску" Північного потоку-2 "спробує якимось чином зловживати своїм монопольним становищем", - заявив він, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами Никифорова, Зеленський і Меркель також будуть говорити про ситуацію з безпекою на Донбасі і як реанімувати мирні переговори, а також двосторонні відносини країн.

"Німеччина наш ключовий партнер в Європі в політиці, економіці, торгівлі, промисловості та енергетиці. Потенціал для зміцнення цих відносин великий. Хочу підкреслити, що візит Ангели Меркель в Україну доводить, що про Україну без України ні слова і без прямих переговорів з президентом України сучасні найважливіші питання безпеки в Європі не вирішать ", - підкреслив речник.

Читайте також: Німеччина не перекриє "Північний потік - 2" навіть в разі, якщо Росія використовуватиме його як геополітичну зброю – Bloomberg

Нагадаємо, США і Німеччина досягли домовленості щодо газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проекту. Натомість Німеччина має намір гарантувати транзит газу по території України протягом 10 років. Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту і продовжує наполягати на зупинці геополітичного проекту Кремля. Київ ініціював консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо «Північного потоку-2».

Про «Північний потікі-2», німецьку зброю, ПДЧ для України, нормандський формат і українські реформи читайте в інтерв'ю посла Німеччини в Україні Анки Фельдгузен, з якою для ZN.UA поспілкувалася Тетяна Силіна.