UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Офісі Зеленського заявили про успіхи після зустрічі з Путіним, але скаржаться, що ЗМІ це ігнорують

І, як запевняє Подоляк, "успішні результати" - не політичні, а реальні

За рік після зустрічі президентів України Володимира Зеленського та Росії Володимира Путіна в Парижі офіційному Києву нібито вдалося досягти результатів, які раніше вважалися неможливими.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк.

Зокрема, він поскаржився, що деяким досягнутим успішним пунктам медіа не приділяють достатньо уваги.

"З 27 липня цього року в Донбасі діє практично повний режим припинення вогню, це безпрецедентно для всіх семи років війни. Врятовано десятки життів військових і цивільних, майже по всій лінії фронту зберігається тиша. Та, все ще є провокаційні обстріли і бойові втрати, але це абсолютно незрівнянно з тим, що було раніше", - запевнив Подоляк.

Крім цього, запевняє радник Єрмака, саме нібито завдяки переговорам у "нормандському форматі" вдалося забезпечити транзит російського газу через територію України і отримати від "Газпрому" мільярдні компенсації, виграні в Стокгольмському арбітражі.

"Зараз медіа не приділяють цій темі достатньої уваги, але це те, що вдалося зробити завдяки переговорам у" нормандському форматі ". І це не просто щось політичне - це абсолютно реальні ресурси, які отримала Україна", - уточнив Подоляк.

Читайте також: У Зеленського розповіли, коли попросять Раду продовжити «особливий статус» ОРДЛО – ЗМІ

«Я не віддам п'ять років, які дав мені народ України, на те, щоб займатися «Мінськом»», — обіцяв Володимир Зеленський, стверджуючи до того ж, що «на всі домовленості держава може витратити рік, а потім має бути реалізація. Довше не можна. Якщо ні — потрібно змінювати формат, стратегію». Після першої його зустрічі в «нормандському форматі» з хазяїном Кремля в Парижі минув рівно рік, після першої телефонної розмови з Путіним — майже півтора. Значущих результатів із припинення російської агресії та деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».