UA / RU
Підтримати ZN.ua

В офісі президента відреагували на виїзд західних дипломатів з Києва

Це стандартна процедура, а не «тривожний сигнал» наближення нападу Росії, наголошує Михайло Подоляк.

Радник голови офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що виїзд з України закордонних дипломатів і членів їхніх сімей не пов’язаний із загрозою швидкого російського вторгнення. Таку думку Подоляк висловив у коментарі liga.net.

Напередодні США і Велика Британія схвалили зміни до власних рекомендації подорожуючим до України, зокрема, дозволили добровільний виїзд другорядних працівників диппредставництв у Києві.

Повернутися додому також зможуть родичі дипломатів, сім’ї американських – повинні зробити це обов’язково. Вранці 24 січня BBC News повідомило про початок виїзду частини персоналу британського посольства.

Такі дії викликані, насамперед, логікою внутрішньополітичної ситуації в США, вважає Подоляк. «Якщо США постійно говорять про ризики погіршення ситуації з безпекою, було б дивно не піклуватися про членів сімей службовців посольства», - наголошує він.

Радник голови ОПУ вважає, що не варто перетворювати на «тривожні сигнали» будь-які внутрішні управлінські рішення урядів країн-партнерів: «Рішення США не вносить серйозних змін у роботу американських диппредставництв, рівень взаємодії та ефективності залишиться незмінним».

Повернутися до Києва дипломати можуть вже у лютому, припускає Михайло Подоляк.

Раніше голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Брюссель не відкликатиме сім'ї співробітників свого представництва в Україні. «Ми не плануємо робити те саме, що США, оскільки ми не бачимо для цього жодних конкретних причин», - пояснив він.

Читайте також: «Вважаємо такий крок передчасним та надмірним» — МЗС про рішення Держдепу щодо посольства у Києві

Росія продовжує тримати біля кордонів України стотисячну армію. Погрожуючи вторгненням до України, президент РФ Владімір Путін вимагає від НАТО відмови прийняти в Альянс Україну та Грузію.

Росія може спробувати насадити в Україні маріонетковий уряд на чолі з проросійським політиком, вважають розвідки Британії і США. Роль голови такого уряду віддають лідеру партії «Наші», ексрегіоналу Євгену Мураєву. Сам політик відхрещується від таких перспектив, у РФ інформацію МЗС Великої Британії назвали «нісенітницею».

Погрозою відкритого вторгнення Москва перетворила рутинну «кризу в і навколо України» на гостру проблему європейської безпеки. Американські дипломати скористалися такою подачею для згуртованості колективного Заходу у протидії РФ. Докладніше читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва» у ZN.UA.