В Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) не змінили думку щодо функції, які повинні бути покладені на миротворчу місію ООН з моменту введення в Донбас. Миротворці не повинні захищати спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ), вважають в ОБСЄ.
"В ОБСЄ є чіткий погляд на те, що СММ не вимагає контингенту ООН для захисту", - підкреслив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, виступаючи у прес-клубі XIII наради керівників українських дипустанов за кордоном.
За словами постпреда України, після погодження та затвердження положень резолюції про створення миротворчої місії ООН в Донбасі, ОБСЄ готова долучитися до їх імплементації. "У межах ОБСЄ не розглядаються питання щодо мандата миротворчої місії ООН, її складу або чисельності", - нагадав дипломат.
Зазначимо, 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО.
Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.
Без російської "гумдопомоги" терористичні угруповання "Л-ДНР" перестануть існувати. Тому в РФ наполягають на тому, що миротворці повинні розміщуватися лише вздовж лінії розмежування сторін в Донбасі та захищати спостерігачів місії ОБСЄ.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".