UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Німеччині розкритикували "мирний план" Китаю

Про незгоду з позицією Пекіну заявили канцлер та міністр фінансів.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував пропозиції Китаю щодо миру в Україні, повідомляє Welt.

«З моєї точки зору, у документі немає чіткого рядка, який би говорив: російські війська повинні вийти з України», — сказав канцлер під час свого візиту до Індії в суботу, коментуючи опублікований напередодні документ з 12 пунктів «мирного плану» від Китаю.

Шольц назвав надзвичайно правильним засудження використання ядерної зброї, про що він мав предметну розмову з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді. 

«Безперечним є те, що «диктованого миру по-російськи» бути не може. Президент Росії Владімір Путін повинен це зрозуміти», — наголосив він.

План Китаю розкритикував на зустрічі міністрів фінансів G-20 і  Крістіан Лінднер. Передусім через те, що в документі не йдеться про засудження нападу Росію на Україну.

«Ми разом засуджуємо напад Росії на Україну. Ми у цьому єдині всі, окрім, хіба що, неоднозначної позиції представника Китаю»,  —  заявив Лінднер, додавши, що хоча Китай і зробив крок назад, однак Бразилія, наприклад, має більш чітку позицію.

Читайте також: "Зібрати всіх, щоб ізолювати одних": Зеленський оцінив документ Пекіна щодо закінчення війни в Україні

У першу річницю початку російського вторгнення в п'ятницю Китай представив документ із позицією, в якому, серед іншого, закликає до припинення вогню та переговорів.

Велика двадцятка не змогла узгодити спільну підсумкову декларацію через суперечку щодо російської загарбницької війни. 

Замість спільної декларації головуюча на засіданні Індія опублікувала власний підсумок зустрічі міністрів. За інформацією з переговорних кіл, домовитися про спільний документ перешкодили Китай і Росія. Розбіжності були у двох пунктах: щодо засудження російської війни в Україні, та щодо пункту про полегшення боргів для бідних країн.

Міністри фінансів також сперечалися щодо того, чи включати слово «війна» в підсумковий документ. Німеччина та Франція наполягали на формулюванні, прийнятому лідерами на саміті на Балі 2022 року. Там G 20 сформулювала: «Більшість членів рішуче засудили війну в Україні».