Рішення Конституційного суду України щодо конституційності статті про перейменування УПЦ МП посилює позицію держави у боротьбі з агресором, заявили в КСУ у середу, коментуючи вчорашнє рішення суду.
Виконувач обов'язків голови суду Сергій Головатий зазначив, що у суді розглядали два аспекти закону – повна назва і обмеження доступу певних категорій священнослужителів до військової служби, які представляють релігійну організацію з центром у країні-агресорі. Як пише «Главком», за його словами, право на віросповідання, на відміну від права на життя, не є абсолютним, у що держава може втручатися, коли ідеться про зовнішній аспект.
У свою чергу суддя КСУ Олександр Петришин зазначив, що КСУ під час розгляду питання враховував закон про введення воєнного стану.
«Рішення КСУ посилює позицію держави, і розставлені крапки над «і», – сказав Петришин.
Він зауважив, що закон не вказує назву релігійних організацій, які потребують перейменування, тому це питання вирішуватимуть за підсумками релігієзнавчої експертизи.
Нагадаємо, напередодні Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, закон, відповідно до якого Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.
В УПЦ МП оперативно заявили, що нібито рішення КСУ ні до чого їх не зобов'язує, тому вони не змінюватимуть назву установи.