UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Азарова хочуть заборонити "анонімним" спонсорам фінансувати виборчі кампанії

Мін'юст має намір заборонити здійснювати добровільні внески у виборчі фонди анонімним жертводавцям, та особам під псевдонімом.

Міністерство юстиції пропонує оптимізувати фінансування виборчих кампаній партій та кандидатів у народні депутати з урахуванням рекомендацій європейських інституцій. Проект додаткових пропозицій щодо внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів" оприлюднено на сайті Мін'юсту.

Серед головних нововведень, запропонованих Мінюстом, можливість виносити попередження про скасування реєстрації кандидата в депутати, якщо були порушені терміни відкриття виборчого фонду, терміни надання виборчим комісіям звітів про надходження і використання коштів фондів або у разі внесення розпорядником фондів у фінансовий звіт недостовірних даних.

Мін'юст також має намір зобов'язати розпорядників коштів виборчих фондів партій і кандидатів в одномандатних округах подавати у Центрвиборчком та окружні виборчі комісії відповідно проміжні фінансові звіти про надходження та використання коштів за 20 днів до голосування. Раніше розпорядники фондів повинні були подавати такі звіти тільки після голосування.

Вибірковий контроль надходжень, обліку та використання коштів здійснюють виборчі комісії і банки, у яких відкрито рахунки фондів. Якщо за результатами аналізу звітів виборчком виявить порушення, він зобов'язаний повідомити про це правоохоронні органи.

Окрім того, у Міністерстві пропонують заборонити робити добровільні внески у виборчі фонди кандидатів не тільки особам без громадянства, іноземцям, анонімним жертводавцям, але і особам під псевдонімом.

Зазначимо, що пропозиціями Мін'юсту планується доповнити раніше підготовлений міністерством законопроект "Про внесення змін у деякі закони України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів".

Документ обговорювався 25 квітня на закритій зустрічі з експертами Венеціанської комісії і лідерами парламентських фракцій. За результатами консультацій його планувалося доопрацювати і знову винести на розгляд Венеціанської комісії, Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та експертів Євросоюзу. !zn

Читайте також:

Майже 40% українських виборців байдуже, хто фінансує їхні партії

Ющенко заявив, що грошей у регіоналів на вибори не брав

Виборча кампанія в Раду не підкосила курс гривні