UA / RU
Підтримати ZN.ua

В АП прокоментували звинувачення України у нібито незаконній торгівлі зброєю

Останні звинувачення про продаж Україною зброї пов'язані з конкуренцією на ринку, вважає Костянтин Єлісєєв.

Останні звинувачення стосовно продажу Україною зброї в країни Африки пов'язані з конкуренцією на ринку, заявив заступник глави адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, передає "Радіо Свобода".

Він зазначив, що для України важливо, щоб військове співробітництво відбувалося в руслі резолюцій Радбезу ООН і відповідало стандартам.

"Це питання пов'язане з певною конкуренцією на ринку озброєнь. Для нас важливо, щоб це військове співробітництво йшло в руслі резолюцій Ради безпеки ООН і відповідало міжнародним стандартам. Якщо це так, то я не бачу ніяких сенсацій", - сказав Єлісєєв.

Заступник глави АП також зазначив, що Україна є важливим і відповідальним партнером на ринку озброєнь.

"У нас є потужна система державно-експортного контролю. До речі, в свій час була створена з допомогою американської сторони. Були звинувачення і про нібито причетність України до розробки певних видів озброєння для Північної Кореї. Все це інсинуації, які через кілька днів всі забудуть", - підсумував він.

Раніше міжнародна організація Amnesty International оприлюднила доповідь, згідно з якою Україна була однією із сторін контракту на постачання зброї до Південного Судану. Згідно з доповіддю, однією із сторін договору також виступала компанія, зареєстрована у Великобританії, що суперечить забороні ЄС на постачання зброї до цієї країни. З боку України діяла компанія "Укрінмаш" - дочірнє підприємство компанії ГК "Укрспецекспорт".

У свою чергу "Укрінмаш" спростував поставки зброї до Південного Судану. Представник компанії відзначив, що опубліковані Amnesty International документи не підтверджують факту поставки.

Тим часом журналісти Проекту по викриттю організованої злочинності та корупції (OCCRP) з посиланням на наявні у їх розпорядженні документи заявили про те, що європейські виробники зброї поставляють свою продукцію до країн Африки і Близького Сходу, використовуючи в якості посередників оборонні підприємства України.