Незважаючи на спроби Брюсселя і Вашингтона, Будапешт продовжує блокувати проведення засідання комісії Україна-НАТО (КУН) на найвищому рівні. За інформацією DT.UA, щоб обійти вето Будапешта, з подачі Вашингтона в НАТО розглядають пропозицію провести окреме засідання глав держав і урядів країн - членів альянсу, присвячене Грузії і Україні, і запросити на нього лідерів цих держав. Про це пише оглядач міжнародної політики Володимир Кравченко у своїй статті "Доведе "мова" до Брюсселя?"
"На Банковій ще думають, чи варто погоджуватися. Тільки чи є вибір? Оскільки в Києві націлені на присутність Порошенко у Брюсселі, інших прийнятних варіантів окремої зустрічі, присвяченій нашій країні та за участю українського президента, просто немає. Альтернатива - поступитися шантажу Будапешта і відмовитися від статті 7. І тоді угорський уряд погодиться на проведення КУН на найвищому рівні. Однак піддатися диктату угорців означає спочатку зайняти програшну позицію", - зазначає він.
У теж час в Тбілісі не в захваті від цієї пропозиції, оскільки воно означає, що не буде комісії Грузія-НАТО на вищому рівні.
"Справа в тому, що до останнього часу у грузин з натовцями була тільки комісія на рівні міністрів закордонних справ. В цьому році у них з'явилася можливість вперше провести засідання на рівні глав держав. Ініціатива американців позбавляє Тбілісі такої прекрасної, з точки зору політтехнології, можливості", - додає Кравченко.
Спільне з українцями засідання для грузин - крок назад. І робити його вони не хочуть.
"Давно минули ті дні, коли Тбілісі розглядав Київ як локомотив в політиці вступу в НАТО. Грузинська влада вже давно не хочуть, щоб питання євроатлантичної інтеграції Грузії розглядався в зв'язці з Україною: більш послідовні грузини досягли значно більшого прогресу у виконанні свого домашнього завдання у реформуванні сектору безпеки, оборони та інших сферах, ніж українці", - підсумовує він.
Раніше заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила про те, що без допомоги США буде вкрай важко зняти угорську блокаду засідання комісії "Україна-НАТО".
При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.