UA / RU
Підтримати ZN.ua

Усі декларації співробітників СБУ перевірять після затвердження спеціального Порядку перевірки – Радецький

Заступник голови НАЗК зазначив, що повинен одночасно забезпечувати прийом е-декларацій і нерозкриття працівників контррозвідки.

Декларації співробітників СБУ будуть перевірені після того, як буде затверджено Порядок подання е-декларацій за спеціальною процедурою для окремих категорій держслужбовців, заявив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький.

В інтерв'ю DT.UA заступник голови агентства визнав, що відповідав за розробку відповідного Порядку, який все ще не затверджений.

"Так, я цим займався, не заперечуватиму, бо мусив забезпечувати прийом е-декларацій і одночасно забезпечити нерозкриття працівників контррозвідки. Посадові особи керівництва цих служб чітко визначені у статті 3 закону "Про запобігання корупції", і дані службові посадові особи мають подавати декларації. Але не забуваймо, що цей закон було прийнято у 2014-му році, а нормативний акт СБУ про таємність датується ще початком 2000-х років. І працівники СБУ нам повідомили, що у зв'язку з таємністю їхніх адрес, місць проживання близьких, ці декларації перебувають у них", - пояснив він, додавши, що НАЗК досі не отримало дозволу на роботу з таємними документами.

За словами Радецького, він робить все для того, аби Порядок перевірки декларації співробітників СБУ було затверджено.

"Він уже був попередньо схвалений на засіданні НАЗК і відправлений на погодження зацікавлених органів, а їх на сьогодні більше десятка. Після надходження всіх пропозицій ми винесемо це питання на останню погоджувальну нараду й одразу - на засідання НАЗК. Тепер я вам поставлю запитання: як мені бути? Є старий відомчий наказ СБУ, який залишається чинним, а є закон, що з'явився у 2014-му році. Відомчий акт має бути скасований, але ж я не міністр юстиції, я не голова СБУ. Після того, як ми отримаємо Порядки, повірте мені, всі їхні декларації будуть перевірені. Всі", - підкреслив він.

Раніше голова НАЗК Наталія Корчак підтвердила, що її відомство не має доступу до електронних декларацій співробітників СБУ, які засекретили. У коментарі журналістам Корчак зазначила, що з подібними деклараціями можуть працювати лише особи, які мають доступ до державної таємниці.

Співавтор закону "Про запобігання корупції" Віктор Чумак, в свою чергу, зазначив, що в СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і закон захищає інформацію про їх особистості та фінансування. У той самий час керівництво СБУ і публічні співробітники в дану категорію, за його словами, не потрапляють.

У міжнародній антикорупційній організації Transparency International, тим часом, вказують, що позиція СБУ суперечить духу закону про е-декларування.

Раніше в інтерв'ю для DT.UA член НАЗК Руслан Рябошапка заявляв, що передбачений законом про запобігання корупції особливий порядок фінансового контролю осіб, які входять до кадрового складу розвідувальних органів, не передбачав такого порядку для керівництва СБУ. Він також спростував заяву СБУ про те, що подання декларацій чиновниками служби у нинішньому порядку було заздалегідь узгоджене з НАЗК. Це питання на засіданні НАЗК не розглядалось.

Він також розповів, що за роботу з СБУ в НАЗК відповідає Руслан Радецький.

У свою чергу голова НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю DT.UA заявив, що дізнався про ситуацію з е-деклараціями співробітників СБУ зі ЗМІ. Він також повідомив, що його бюро звернулося до НАЗК з проханням пояснити, на підставі чого прийнято рішення про засекречування е-декларацій співробітників СБ України.

Читайте інтерв'ю Руслана Радецького DT.UA у матеріалі Валентини Самар "НАЗК. Зміна "смотрящих"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".