UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд звільнив першого заступника голови ДЕІ, який домігся штрафу для меткомбінату Ахметова

Оцінювання співробітників комісії могло стати приводом для звільнення і заведення «потрібних людей».

Уряд звільнив першого заступника голови Державної екологічної інспекції Дениса Каплунова, котрий домігся багатомільйонних штрафів для найбільших вітчизняних підприємств-забруднювачів.

Підставою для звільнення стала незадовільна оцінка від голови ДЕІ Андрія Мальованого. Серед 73 держслужбовців категорії А, тільки Каплунов отримав незадовільну оцінку, повідомив колишній очільник відомства Єгор Фірсов.

«На посаді першого заступника Денис керував напрямком перевірок підприємств. Саме завдяки йому підприємства, топзабруднювачі, були оштрафовані на десятки мільйонів гривень, завдяки Денису була відновлена методика нарахування збитків за забруднення повітря», - пише Фірсов у Facebook.

Каплунов також працював над моделлю реформи екологічного контролю – проєктом закону про Екоконтроль. Фірсов припускає, що оцінювання стало лише приводом для звільнення і заведення у ДЕІ «своїх людей».

Сьогодні Кабмін звільнив першого заступника голови держекоінспекції Дениса Каплунова. Це смішно, але серед 73...

Опубликовано Егором Фирсовым Понедельник, 21 декабря 2020 г.

Читайте також: У Дніпропетровській області СБУ викрила компанію, яка грубо порушувала екологічні норми

Нагадаємо 20 лютого ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» виплатив понад 10 мільйонів гривень збитків, які підприємство завдало державі у сфері екології (неналежне зберігання відвалів шлаку). Одне з найбільших металургійних підприємств України є основним забруднювачем повітря в регіоні, Маріуполь традиційно входить до топдесятки найбрудніших міст країни.

А вже 12 березня невідомі спалили машину Фірсова. Сам він з гіркою іронією писав у Facebook, що таким чином палії оцінили роботу його команди на чолі екоінспекції.

У статті для ZN.UA Фірсов писав, як суди та дозвільні органи грають на руку великим підприємствам-забруднювачам, завищуючи норми викидів і блокуючи методику розрахунків збитків від забруднення повітря.

Докладніше про те, як вирішити нагальні й перезрілі проблеми захисту навколишнього середовища, читайте у статті Єгора Фірсова «Зберегти навколишнє середовище. План дій».