Кабінет міністрів України 14 лютого таємно затвердив склад комісії з обрання директора НАБУ (повноваження Артема Ситника спливають 16 березня). Та замість шести осіб уряд затвердив п’ять, що дозволяє зірвати майбутній конкурс або скасувати його результати у суді.
«Вчора КМУ таємно, без анонсу і відеотрансляції, проголосував рішення, яке дарує ОАСКу підстави для зриву конкурсу або скасування його результатів (що ще гірше). Кабмін замість шести членів комісії, як це передбачено законом, затвердив п’ять», - пише голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Міністри викинули з трійки міжнародних експертів ексочільника GRECO Драго Коса, який також входить до комісії з обрання керівника САП і послідовно виступає проти фальшування результатів конкурсу.
Закон «Про НАБУ» передбачає, що конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження її в повному складі, передбаченому 13 абзацом частини 3 статті 7. Таким чином, конкурсну комісію не сформовано в строк, передбачений законом.
«І це перший пас (президента Володимира) Зеленського до ОАСКу для зриву конкурсу чи відміни його результатів. Тепер Кабмін звернеться до міжнародників з прохання замінити Драго Коса на іншого експерта. І це другий, ще сильніший привід для відміни ОАСКом конкурсу», - пояснює Шабунін.
Законом не передбачена процедура повторного подання кандидатур, отже таке подання ставить під питання законність формування комісії і всіх її рішень.
Раніше Віталій Шабунін вже попереджав, що Офіс президента готує схему знесення конкурсу на директора НАБУ. Серед імовірних схем називалася й спроба затягнути формування конкурсної комісії, щоб згодом підважити увесь процес через Окружний адміністративний суд Києва.
Докладніше про те, як команда президента Володимира Зеленського спробує затягнути або нейтралізувати конкурс з обрання нового директора НАБУ, та що буде із конкурсом у САП, і чи справді Зеленський прагне реалізувати судову реформу читайте в матеріалі Віталія Шабуніна «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті» у ZN.UA.