UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд пропонує Раді зміни до законів, які дозволять заборонити діяльність УПЦ МП

Якщо зв'язок УПЦ МП із РПЦ доведуть, вона більше не зможе діяти в Україні.

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», яким прагнуть  заборонити в Україні діяльність церков, керівництво яких знаходиться в державі, яка веде збройну агресію проти України.

На разі сам текст законопроєкту ще не опублікований на сайті парламенту, однак як повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук, документ  №8371 унеможливлюється діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України.

Ціль прийняття закону —забезпечити духовну незалежність та  недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.

Для цього у законопроєкті, за словами Мельничука,  передбачено внесення змін до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Фактично йдеться про  заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), яка офіційно має статус автономії у складі Російської православної церкви.

Попри те, що у 2018 році Вселенський патріарх Варфоломій скасував рішення акту 1686 року, який надавав Московському патріархові право хіротонії митрополита Київського, та згодом видав томос про автокефалію української православної церкви, дозволивши українським православним церквам створити єдину православну автономну церкву, більша частина УПЦ МП таки не вийшла з-під крила Московського патріархату.

Читайте також: В КСУ пояснили, на підставі чого проводитимуть перейменування церкви

Нагадаємо, ще наприкінці травня 2022 року Синод УПЦ МП ухвалу рішення про повну незалежність від РПЦ, а також про незгоду з позицією патріарха Московського Кирила щодо війни в Україні. Однак як зазначала  у своїй статті "Харківський синод. УПЦ МП (о)Катерина Щоткіна,  зміни до статуту УПЦ МП були оманливими та не містили нічого нового. 

Водночас «турбота про канонічне православ'я» в Україні не сходить з порядку денного Кремля. І як зазначає у своїй статті "Братовбивче: росія в ООН пророкує Україні релігійну катастрофу" Катерина Щоткіна, цією показною турботою Росія надає УПЦ МП ведмежу послугу, якій геть не раді.