UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Укроборонпром» захищає співпрацю з фігурантом «схем Гладковського»

Чи пам'ятає президент про передвиборчі ролики з вимогою «посадити Свинарчуків» тепер, коли всю владу сконцентровано в одних руках?

Державний концерн «Укроборонпром» продовжує співпрацю із фігурантом корупційних «схем Гладковського» Віталієм Жуковим.

Нині Жуков керує спеціальним конструкторським бюро «Вектор-В». Нещодавно СКБ закінчило розробку гранатометного пострілу ВОГ-17В для автоматичних станкових гранатометів. Випускатиме боєприпас Шосткинський завод «Імпульс».

«Таким чином, Україна стає однією з 12 країн світу, які мають замкнутий цикл виробництва боєприпасів для ведення ближнього бою», - наголосили у держконцерні.

Жуков перебував під слідством у справі про корупцію в українській оборонці, визнаний винним у даванні 1 млн грн хабара за вплив Гладковського на тодішнього гендиректора «Укроборонпрому» Павла Букіна, але звільнений від відповідальності через строки давності. Це і є показник слова і діла системи, побудованої президентом Володимиром Зеленським.

Цей факт керівництво «Укроборонпрому» воліє не помічати. «Концерн не має жодного рішення суду чи юридичних підстав, які забороняють «Укроборонпрому» вести переговори чи укладати контракти з компанією «Вектор-В» і її керівником», - написав у Facebook заступник гендиректора концерну Роман Забарчук.

Левову частку допису Забарчук присвятив опису того, наскільки важливим є виробництво цих боєприпасів в Україні, як їх потребують українські військові.

Заступник гендиректора концерну також наголосив на тому, що розробка та випробування боєприпасу проводилися коштом конструкторського бюро, без залучення держфінансування (але з використанням науково-виробничого потенціалу заводу «Імпульс»).

«Укроборонпром» звернувся до НАБУ та СБУ з проханням повідомити про наявність ризиків подальшої співпраці із зазначеним підприємством та його посадовими особами», - додав Забарчук.

Читайте також: Корупція в «Укроборонпромі»: справу Гладковського-старшого передали до суду

Віталій Жуков був бізнес-партнером Ігоря Гладковського та Андрія Рогози. Партнери закуповували у Росії вживані деталі для української військової техніки та продавали в Україні за завищеними цінами.

Гладковський-молодший використовував для вирішення бізнесових питань вплив батька Олега Гладковського – на той час першого заступника секретаря РНБО, близького до п'ятого президента України Петра Порошенка.

Справа Жукова стосується надання Житомирському бронетанковому заводу 7 млн грн допомоги від «Укрспецекспорту», які використали для оплати контракту з підконтрольною йому фірмою. Нині у судах перебувають ще дві справи: про несплату податків та хабар для директора одного з оборонних заводів.

ZN.UA докладно описувало більшість схем розкрадання державної скарбниці в оборонному секторі. Про те, як працювала «схема Гладковського», читайте у матеріалі Дмитра Менделєєва «Мародери країни відрубаних рук…».