UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська сторона знає місцезнаходження 400 осіб з 1200, звільнення яких вимагають бойовики - джерело

Багато з тих, на чийому звільненні наполягають сепаратисти, не мають жодного стосунку до бойових дій на Донбасі.

Українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 осіб з 1200, які є у списках для обміну, переданих сепаратистами, йдеться у статті Олега Кухаренка для DT.UA.

"У списку для потенційного обміну, який торік передали Києву сепаратисти, - близько 1 200 людей. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 осіб. Як стверджують наші інформатори, в цьому списку чимало орієнтовно загиблих у зоні проведення АТО. Трапляються також громадяни… сам факт існування яких не підтверджено", - йдеться у статті.

"Складається враження, що "вождів" ОРДЛО цікавить не так звільнення "своїх", як привід пошуміти про "масові політичні репресії в Україні", - наголошує Кухаренко.

Крім того, за його інформацією, багато з тих, на чийому звільненні наполягають сепаратисти, не мають жодного стосунку до бойових дій на Донбасі (наприклад, злочинці, засуджені на тривалі терміни ув'язнення задовго до початку війни на Сході, чи підозрювані в терактах у Харкові й Одесі) або такі, хто не можуть бути звільнені (наприклад, засуджені за зґвалтування й убивства, вчинені в зоні проведення АТО).

"Ситуація ускладнюється тим, що деяким сепаратистам, включеним до потенційних обмінних списків, вже винесено вироки, інші очікують судових вердиктів із дня на день. Погоджуватися на масову амністію Київ відмовляється. Однак у окремих випадках влада готова розглядати питання про помилування. Як це було з російським майором Старковим, засудженим на 14 років, а потім обміненим на українського майора Гречанова", - наголошує автор.

Як повідомляло DT.UA, на думку уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, Російська Федерація може блокувати обміни полоненими, щоб використовувати їх для ослаблення санкційного тиску з боку Європейського союзу.

Детальніше про ситуацію з обміном полонених читайте у статті Олега Кухаренка "Найгірша форма рабства…" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".