UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська сторона на зустрічі в Мінську відкинула пропозиції "ДНР" щодо реформи Конституції України

Представник України в політичній підгрупі Контактної групи Роман Безсмертний зазначив, що "ДНР" наполягала на амністії учасників конфлікту.

Під час засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі присутні на ньому представники так званої "Донецької народної республіки" висунули власні умови реформи Конституції України, які були відхилені.

"Українська сторона відхилила ці пропозиції", - заявив представник української сторони в політичній підгрупі Контактної групи Роман Безсмертний.

При цьому він підтвердив, що представники псевдореспубліки наполягали на закріпленні квоти "ДНР" у Верховній Раді України на конституційному рівні. Крім того, дані особи хотіли отримати право узгодження всіх прийнятих законів і право вето на рішення в області зовнішньої політики.

Також "ДНР" хоче, щоб всі учасники конфлікту були повністю амністовані, включаючи "звільнення з полону військовослужбовців "ДНР" і оперативників ДРГ заарештованих в Одесі, Харкові, Києві та інших містах"

Крім цього, представники "ДНР" запропонували, щоб "регіон Донбас" здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) і культурну (захист російської мови) автономію.

Як раніше зазначав ZN.UA легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.

Мова йде про три закони: про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО; про амністію "учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей"; про вибори в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО.

"При цьому Москва наполягає: вибори повинні пройти не пізніше травня, а всі необхідні рішення (у першу чергу, затвердження зазначених вище законів) слід прийняти не пізніше кінця лютого - початку березня", - пише Сергій Рахманін у статті "Здавати, здаватися або давати здачі".

Раніше заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд у своїй статті для DT.UA роз'яснила, що де-факто "закон про особливий статус Донбасу був прийнятий в українському парламенті за зачиненими дверима 16 січня 2014 року", підписаний Януковичем і "імплементований в лютому 2015 року".

"Закон є, він відповідає Мінським домовленостям, але не відповідає українській Конституції. Тому і потрібні зміни до Конституції, яких Росія від нас так нетерпляче очікує", - пояснює Сироїд.

Докладніше читайте в статті Оксани Сироїд "Ще раз про особливості "особливостей самоврядування" для видання "Дзеркало тижня. Україна".

У червні 2015 року повідомлялося, що "ДНР" і "ЛНР" передали тимчасовому координатору робочої групи з політичних питань від ОБСЄ П'єру Морелю доповнення до змін в Конституцію України, де передбачається особливий статус для Донецької та Луганської областей.

Потім проросійські бойовики Донбасу заявили, що пропозиції змін до Конституції України були подані нібито для інтенсифікації переговорного процесу на тлі загострення ситуації в Донбасі.