UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська криза продемонструвала неефективність Радбезу ООН, - Льовочкін

Приклад Росії показав, що право вето, яке зберігається за постійними членами Ради безпеки, сьогодні перестало виконувати свою стабілізуючу функцію.

Анексія Криму, підтримка так званих сепаратистських рухів на Сході України Росією стали можливі лише в умовах безпорадності міжнародних інститутів безпеки і ослаблення регуляторної функції міжнародного права.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише засновник Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна", екс-глава адміністрації президента Сергій Льовочкін.

"На тлі українського кризи ще більш важливим стало питання реформування Ради безпеки ООН. На світовій арені з'являються нові центри глобального впливу, нові гравці зі своїми інтересами і підходами. Нинішня модель роботи Ради безпеки, очевидно, не враховує всього комплексу цих інтересів", - пише Льовочкін.

Як зазначає експерт, доцільним було б увести нові країни (Індії, Бразилії, Німеччини) до числа постійних членів Радбезу.

"Разом з тим ми змушені констатувати, що право вето, яке зберігається за постійними членами Ради безпеки, сьогодні перестало виконувати свою стабілізуючу функцію. Рішення цієї проблеми лежить у площині перерозподілу повноважень від Ради безпеки і Генеральної асамблеї ООН. Зокрема, за рахунок розширення повноважень ГА ООН у питаннях превентивного реагування на виникнення конфліктів і міжнародного участі в їх рішенні. Насамперед в тих ситуаціях, коли робота Ради безпеки виявляється заблокованою", - зазначив він.

"Вкрай важливо також посилити регуляторну функцію міжнародного права та відповідальність за його порушення. Мова йде про проведення реформи Міжнародного суду ООН і створення дієвих механізмів виконання його рішень, в тому числі і наднаціональних", - додав Льовочкін.

"Драматичні уроки української кризи сьогодні важливі для всіх народів світу, особливо для націй, які знаходяться на початку шляху створення своєї держави. Гарантувати право кожної держави на вільний вибір напряму цивілізаційного розвитку, відповідних стратегій - таким має стати імператив для побудови нових міжнародних систем колективної безпеки", - резюмував екс-глава АП.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Сергія Льовочкіна "Українська криза світової безпеки". !zn

Читайте також:

ЄС закликав країни ООН запровадити санкції проти Росії

Генсек ООН запропонував посередництво в Україні

Росія запропонує ООН та Раді Європи спільно домагатися скасування виборів в Україні