За даними недавнього дослідження в Україні найчастіше вимагають хабарі у вищих навчальних закладах. Про це заявили 52,1% опитаних.
На другому місці судова система, де з хабарництвом зіткнулися 46,8% респондентів. На третьому місці з хабарництва органи, що надають дозволи (44,6%), національна поліція (43,5%), сервісні центри МВС (42,3%), державні медичні установи (40,6%) і загальноосвітні школи (36,8%).
Дослідження було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) протягом травня-вересня 2018 року в рамках проекту "Включайся", який реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У дослідженні 2018 року всього було опитано 10 169 респондентів, що мешкають в 476 населених пунктах по всій Україні, за винятком окупованих територій.
Раніше повідомлялося, що хабарі в будівництві з 2013 року зросли в чотири рази. Також експерти назвали три основні перепони, які відштовхують інвесторів: широкомасштабна корупція і відсутність довіри до судової системи третій рік поспіль є основними перешкодами для інвестування в Україні.
Як писало ZN.UA, корінь всіх проблем українці бачать у корупції: 92% вважають, що "через корупцію гроші осідають в кишенях тих, хто у владі"; 88% - що "корупція призводить до збіднення населення" і "підриває економіку країни".
Докладніше про аналіз даних соціологічних досліджень - в матеріалі Тетяни Нікітіної "Надія і віра без відповідальності, або Соціологічна діагностика українського суспільства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".