UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна очолила ОБСЄ

Україна, яка нещодавно опинилася під прицілом критики Заходу через погіршення ситуації з демократією у країні, одним з основних пріоритетів своєї роботи в ОБСЄ вважає врегулювання тривалих конфліктів.

З 1 січня 2013 року Україна прийняла головування в ОБСЄ (Організації з безпеки і співробітництва в Європі).

Серед окреслених Україною пріоритетів - врегулювання заморожених або затяжних конфліктів. Зокрема, Київ турбує посилення ризику у зоні Нагірно-Карабахського конфлікту.

Серед інших пріоритетів - захист фундаментальних прав і свобод людини, боротьба з торгівлею людьми та кіберзлочинністю, питання, пов'язані з енергетичною безпекою, сприяння економічному розвитку, в тому числі розвитку нових торговельних і транспортних коридорів на просторі ОБСЄ.

Окрім того, Україна має намір ініціювати діалог у рамках ОБСЄ про нові принципи майбутнього режиму контролю над звичайними збройними силами в Європі, який повинен буде враховувати інтереси всіх країн-учасниць організації незалежно від їхньої приналежності до будь-яких військово-політичних блоків.

- Путін сподівається, що Україна наведе в ОБСЄ лад

Нагадаємо, Україна почала домагатися права головувати в ОБСЄ після Помаранчевої революції в 2005 році. Влітку 2010 року офіційний Київ підтвердив свою готовність стати на чолі організації.

У листопаді 2010-го відповідне рішення було прийнято «за замовчуванням» міністрами закордонних справ держав-учасниць ОБСЄ.

6 грудня 2012-го Ірландія офіційно передала Україні головування в ОБСЄ під час 19-го засідання Ради міністрів ОБСЄ в Дубліні.

Втім, Захід неоднозначно сприйняв головування нашої країни через погіршення ситуації з демократією.

На думку політичних оглядачів, офіційний Київ зробив все для того, щоб створити для себе найгірші стартові умови.

Погіршення стану справ зі свободою слова, і особливо політично мотивований висновок лідерів опозиції викликали хвилю критики на Заході і широке занепокоєння з приводу регресу демократії в країні.

Зокрема, одне з ключових завдань ОБСЄ - спостереження за виборами та звіт щодо їхньої відповідності демократичним стандартам. Останні парламентські вибори в Україні спостерігачі ОБСЄ назвали кроком назад.

ОБСЄ об'єднує 57 держав з Європи, Північної Америки та Центральної Азії. Це найбільша у світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки і захистом демократичних цінностей.

У 2014 році головування в ОБСЄ перейде від України до Швейцарії. !zn

Читайте також:

МЗС України: Київ на чолі ОБСЄ буде займатися поточною роботою, а не піаром

У Вашингтоні виникають питання з приводу майбутнього головування України в ОБСЄ

Україна забезпечила собі найгірші стартові умови для головування в ОБСЄ

В ОБСЄ заявили, що «ці вибори свідчать про згортання демократії в Україні»