Україна наполягає на збереженні у Керченській протоці кордону з Росією, який існував за часів Радянського Союзу, але готова піти на компроміс у господарських питаннях. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин на брифінгу в четвер, 26 серпня. Він повідомив, що інтерес України і її право полягають у тому, що за радянських часів існував кордон у Керченській протоці, він був позначений на відповідних картах. «Наша позиція в цих питаннях є незмінною - кордон у Керченській протоці необхідний, він буде проходити на схід від острова Коса Тузла», - сказав О. Волошин.
Що стосується господарських питань, то, за словами представника МЗС, Україна готова їх обговорювати з російською стороною. «Ми готові шукати компроміси, ми готові йти назустріч у цих питаннях», - підкреслив він.
Раніше сьогодні заступник голови російського МЗС Григорій Карасін повідомив, що позиції Києва і Москви за рішенням Азово-Керченської проблеми відрізняються.
«Позиції сторін відрізняються одна від одної, ключ - у визначенні статусу Керченської протоки та питаннях розмежування», - уточнив він.
Карасін також додав, що сторони домовилися в спокійному режимі продовжувати рішення з даного питання.
Відзначимо також, напередодні заступник голови комітету Верховної Ради у закордонних справах, депутат від Партії регіонів Леонід Кожара заявив, що Україна готова піти на поступки Росії в питанні переоснащення ЧФ РФ, якщо Москва погодиться на умову делімітації Керченської протоки.
У 2003 році виник дипломатичний конфлікт, коли Росія на основі свого бачення питання водного кордону з Україною почала будувати дамбу в Керченській протоці. Представник прикордонної служби Росії заявив, що на острові Коса Тузла в Керченській протоці, де росіяни будують дамбу для з'єднання частини української території з російським берегом Таманського півострова, після завершення робіт буде виставлена прикордонна застава РФ. МЗС України заявив, що відповідно до норм міжнародного права будь-які роботи на держкордоні можуть проводитися лише у відповідності з належним чином оформленою угодою обох сусідніх країн, тоді як «будівництво дамби ведеться в той момент, коли двосторонній переговорний процес щодо делімітації морського простору у Керченській протоці ще не завершено».За матеріалами «Інтерфакс-Україна»