UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна зажадала у РФ забезпечити можливість роботи спостерігачів ОБСЄ в Криму і ОРДЛО

В ОБСЄ схвалили продовження мандата Спеціальної моніторингової місії в Україні.

Міністерство закордонних справ України звернулося до керівництва Російської Федерації із закликом забезпечити безперешкодний доступ спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до території окупованого Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Закликаємо Російську Федерацію вжити заходів для забезпечення повного, постійного, безперешкодного доступу та свободи пересування спостерігачів Місії на всіх тимчасово окупованих територіях на Кримському півострові й у Донецькій та Луганській областях України, включаючи тимчасово неконтрольований ділянку українсько-російського державного кордону", - сказано в заяві українського зовнішньополітичного відомства, поширеному в четвер, 22 березня, в зв'язку з продовженням мандата СММ ОБСЄ.

Українська сторона вітає прийняте країнами-учасницями ОБСЄ рішення про продовження мандата СММ, відзначивши важливість роботи спостерігачів для мирного врегулювання конфлікту в ОРДЛО та відновлення територіальної цілісності України.

"Підтримавши зазначене рішення, держави-учасниці ОБСЄ продемонстрували готовність і надалі підтримувати нашу державу у протидії агресії з боку РФ", - зазначили у МЗС.

Голова СММ ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан, у свою чергу, назвав консенсусне рішення 57 держав-учасників ОБСЄ свідченням "незмінної відданості інтересам народу України та визнання цінності Місії".

"Я хочу подякувати Україні – країні, яка нас приймає, та іншим державам-учасникам за їхню незмінну підтримку та довіру до СММ ОБСЄ. Саме завдяки цій підтримці ми і, зокрема, понад 700 спостерігачів СММ, можемо на тлі посилених заходів безпеки для зниження рівня ризиків продовжувати сприяти забезпеченню миру, стабільності та безпеки в Україні", - підкреслив очільник Місії.

Як повідомлялося, 22 березня мандат СММ ОБСЄ продовжили ще на рік – до 31 березня 2019 року.

Місія розпочала роботу в Україні ще до початку конфлікту на сході, 21 березня 2014 року, на запрошення української сторони. Це рішення підтримали 57 країн-учасниць ОБСЄ.

У січні 2018 року головування в ОБСЄ розпочала Італія. Воно триватиме впродовж 2018 року. Коментуючи головування Риму в організації, посол Італії в Україні Давіде Ла Сесілія наголосив на тому, що "повна політична підтримка буде надана зусиллям, спрямованим на пошук шляхів вирішення кризи в Україні, на засаді Мінських угод та в Нормандському форматі".